На 14.05.2022 13:20 часот во Полициска станица Кисела Вода, М.М.(23) од Скопје пријавила дека била касната од куче скитник.

Немилиот настан се случил во населба „11 Октомври“, во близина на спортско игралиште.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.