Изгубена е баба Сашка, алармира семејството. Станува збор за реон Центар, Тафталиџе, Карпош, но може да е било каде во Скопје!

Баба Сашка има 80 години и дијагностицирана деменција. Облечена е во црно со црн плик-ташна.

Го напуштила својот дом денес во 13 и 30 часот.

Ве молам споделете, доколку некој ја забележи пријавтете во полиција Беко или јавете се на следниот телефонски број 070789169Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.