Категорија: Мода и убавина
Мода и убавина 14:29

Продажна изложба на мода и дизај во галеријата „Акантус“

В петок, на 14 декември во 18 часот ќе се отвори продажната изложба на мода и дизајн „SLOWSCAPES“ во галеријата „Акантус“ во Скопје . Предизвикот да се најдат македонски брендови...

Мода и убавина 13:22

Мексиканка ја освои титулата Мис на светот за 2018

26-годишната Ванеса ги победи останатите 117 натпреварувачки, а она што најмногу остави впечаток е што таа е првата Мексиканка која ја добила титулата Мис на светот. Таа...

Мода и убавина 12:48

Ова е Мис на свет 2018

Мексиканката Ванеса Понсе де Леон (26) е избрана за Мис на светот за 2018 година. На новата Мис на светот круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши...

Мода и убавина 23:07

Лила многу смела

Личниот асистент на Лила, Спасе Рола Јовановски, на Инстаграм објави кусо видео од празничната фотосесија на Лила за една македонска модна марка.   View this post...

Мода и убавина 14:44

Ќе плати ли скапо Сергеј Варошлија за радиоактивните чевличиња?!

Однесувањето и комуникацијата на Сергеј Варошлија се спротивни на начелото за заштита на достоинството на личноста и се непримерни за јавна комуникација преку телевизија....

Мода и убавина 13:01

Групна изложба на македонска мода и дизајн во галеријата „Акантус“

В петок, 14. декември во 18 часот во галеријата „Акантус“ во Скопје ќе биде отворена групната изложба насловена како „Slowscapes“. Македонските модни брендови Арма, Петел...

Мода и убавина 19:12

Џемпер од 350 евра на „попуст“ во Скопје

Џемпер од 26.800 денари, со попуст се продаваше во Скопје за 21.440 денари, на традиционалниот црн петок минатата недела. На официјалната „Фејбсук“ страница на трговскиот...