сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 63 ново

Македонија

Економија

Колумни

Михајло Маневски

Неготино ја покажа целата беда и суровост на образовниот систем

Малиот град Неготино за само три дена ја покажа целата...
Михајло Маневски
Предраг Димитровски

Пеење, дипломатија и национализам

Добро е. Шефот на македонската дипломатија, господинот...
Предраг Димитровски
Александар Николовски

Громогласната тишина на Бујар Османи и ДУИ

Поминува една недела откако јавно го прашав потпретседателот...
Александар Николовски

Црна хроника

Скопје

Балкан

Свет

Култура

Јапонскиот балетан избега од Македонија, откако Алаѓозовски го остави гладен

Откако приказната на Кенто Терашита излезе во медиумите, по брза постапка, хонорарите за само неколку дена му беа исплатени од страна на Министерството за култура. Ова...

Сцена

Дани се пофали – Весел ја сака

Пејачката Дани Димитровска на социјалните мрежи објави фотографија, пред настап и се пофали дека многу убава на дечко и Весел. Пред да излезе, таа ја објавила фотографијата...

Живот

Седум производи што ги топат маснотиите

1. Овес Чекајте малку, зарем овесот не е јаглен хидрат? Да, но овесот е целовита житарка што би значело дека има моќ за создавање на чувство на ситост. Исто така, овесот...

Спорт

Барселона ја згази Севилја за едно полувреме на патот кон 30-от трофеј во Купот

Барселона за само едно полувреме веќе ја осигура доминацијата во шпанскиот фудбал сезонава, па само 45 минути ги делат Каталонците од нов торфеј и освојување на „двојната...

РЕПУБЛИКА НА FACEBOOK

Анкета

Дали го поддржувате новиот Закон за јазици

  • Не (93%, 6.330 Гласови)
  • Да (7%, 476 Гласови)

Вкупно гласале: 6.806

Loading ... Loading ...

Вицотека

Не го видел

Трпана го буди Трпе ноќеска во 3 саатот и му се дере: – Абе Трпе, вчера во фрижидерот оставив 3 шишиња ракија, зошто сега има само 1? … – Затоа што не сум го видел…

Статус @ Twitter

#Хаос

Барам некој луд, за да се разбереме нормално, како луѓе.

Топ 5 најгледани филмови во САД

„Република“ ви препорачува

  • Т.е. љ.у.б.а.м. - тоа е вистината Александар Алексов
  • Снеговите на љубовта Нермин Безмен
  • На раб на лудило Б.А. Парис
  • Лесен начин да ставите крај на пушењето Ален Кар
Top