Категорија: Фудбал
Фудбал 20.09.20 | 10:39

Вознемирувачки: Автобус со млaди фудабалери падна во река, најмалку 8 деца мртви

Голема трагедија го погоди фудбалскиот, спортскиот свет. Фудбалската асоцијација на Гана (ГФА) ја потврди трагичната несреќа која се случи во бизлија на Кумаси, во регионот...

Фудбал 19.09.20 | 23:46

Солскер го признава поразот од Кристал Палас

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле-Гунар Солскјер го коментираше поразот од Кристал Палас со 1:3 во второто коло од Премиер лигата. Тие ги заслужуваат бодовите. Денес...

Фудбал 19.09.20 | 22:33

ВИДЕО: Mанчестер Јунајтед се врати на поразите

Екипата на Манчестер јунајтед загуби од Кристал Палас со 1:3 во својот прв натпревар во новата премиерлигашка сезона. Во победничкиот состав Вилфрид Заха постигна два...

Фудбал 19.09.20 | 21:12

ВИДЕО: Како Лидс на Алиоски дојде до првата победа

Лидс на нашиот Алиоски дојде до првата победа во Премиер лигата против ФуламДомашниот тим поведе веќе во петтата минута со голот на Елдер Кошта, а Фулам израмни во 34....

Фудбал 19.09.20 | 20:47

Бејл повреден се врати во Тотенхем и нема да игра против Шкендија

Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица. Претходно...

Фудбал 19.09.20 | 19:07

Нов Македонец во Премиер Лигата: Алиоски дебитираше за Лидс

Новиот миленик во Премиер лигата Лидс на „Иланд Роуд“ во мечот со Фулам славеше со 4:3, а на овој натпревар конечно шанса да заигра во Премиер лигата доби македонскиот...

Фудбал 19.09.20 | 17:37

107 километри за 14 часа: Планинарска трка по Охрид и Галичица

Грегор Хајн од Австрија е победник на второто издание на планинарската трка „Охрид Ултра Трејл“ што од синоќа се трчаше низ Охрид и по падините на Галичица. Триесет...

Фудбал 19.09.20 | 17:37

Пораз на Вардар во Ѓорче Петров

Македонија ЃП го победи Вардар, додека Работнички и Струга Трим Лум одиграа без победник во саботните два натпревара од 6.коло во Првата македонска фудбалска лига. Постигнати...

Фудбал 19.09.20 | 17:18

Реал сака да се отараси од Јовиќ, никој не сака да го купи

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го испрати на позајмица напаѓачот Лука Јовиќ. Според „АС“ Зидан не може да му гарантира на 22-годишниот фудбалер многу...

Фудбал 19.09.20 | 17:07

Билиќ „збесна“ и доби црвен картон, ВБА загуби

Тренерот на Вест Бромвич Албион, Славен Билиќ е исклучен за време на полувремето на мечот од 2. коло во Премиер лигата против Евертон. После свирежот за паузата, главниот...

Фудбал 18.09.20 | 20:15

Награда за учеството во ЛШ: Гасперини го продолжи договорот со Аталанта

Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини потпиша нов договор со клубот, тврди „Тутоспорт“. Договорот меѓу страните ќе се пресметува до 2023 година со можност за продолжување...

Фудбал 18.09.20 | 16:19

Ако го мине Тотенхем Шкендија ќе има полесна задача за пласман во групната фаза за Лигата на Европа

Денешната жрепка на УЕФА одлучи победникот од дуелот Шкендија – Тотенхем да биде домаќин на победникот од дуелот помеѓу Ростов и Макаби Хаифа. Победникот од тој дуел,...

Фудбал 18.09.20 | 12:49

Герет Бејл ќе игра против Шкендија: Трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем е во завршна фаза

Герет Бејл во текот на денот треба да ги заврши сите формалности околу трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем. Тоа за Велшанецот ќе значи враќање во клубот од каде што...

Фудбал 18.09.20 | 09:26

Фудбал како ракомет: 6-6 и плус пенали

Луд меч се одигра во Сента. Домашната ТСЦ и славната Стеауа одиграа натпревар за историја. Во регуларниот дел мечот заврши 4-4, по продолженија 6-6 и се шутираа пенали. По...

Фудбал 18.09.20 | 08:28

Не нарекува Македонија: Мурињо првпат слуша за Шкендија

Тренерот на Тотенхем Жозе Мурињо по победата во Пловдив беше прашан за мечот со Шкенндија во Скопје во четврток. Тој беше искрен дека не знае ништо за овој нашиот претставник,...

Фудбал 17.09.20 | 23:44

Тренерот на Шкендија: На Тотенхем ќе мислиме од утре, сега да се радуваме

Шкендија го елиминира романскиот клуб Ботошани во квалификациите за Лига Европа, а тренерот Ернест Ѓока мора да биде задоволен од триумфот на гостински терен и фактот...

Фудбал 17.09.20 | 23:31

Навивачите на Тотенхем мислат дека со Шкендија ќе играат на стадионот-руина во Тетово

Шкендија во четврток ќе играат со големиот Тотенхем на Жозе Мурињо. Но, навивачите на англискиот клуб мислат дека мечот ќе се игра во Тетово откаде што доаѓа клубот.Тие...

Фудбал 17.09.20 | 22:37

Победа за Косово: Дрита слави среде Скопје

Фудбалерите на Дрита се пресќени по победата над Силекс на Градскиот стадион со 0-2. Победа за Косово, гордоста на градот се коментарите на Фејсбук.Играчите победата...

Фудбал 17.09.20 | 21:51

Kоефициентот за победа на Силекс цел ден се зголемуваше: Kратовци поразени од Дрита на „Градски“

Силекс ги заврши настапите на европска сцена. Кратовци денеска се поразени на Градскиот стадион со 0-2 од косовска Дрита. Во крајно здодевен натпревар во кој домаѓините...

Фудбал 17.09.20 | 19:55

Шкендија го носи Toтенхем со Мурињо во Скопје

Фудбалерите на Шкендија направија изнанадување во Романија против тимот на Ботосани. Мининална победа со голот на Ибраими уште во втората минута со лоб удар. Романците...