Категорија: Естрада
Естрада 20.09.22 | 10:52

Возниот парк на свадбата на Шијан и Богдана чинеше над половина милион евра

Луксуз за сите пари.Така може да се оцени свадбата на Богдана и Мирко Шијан која се случуваше викендов во Тител. Само возниот парк со кој дојдоа сватовите чинеше над...

Естрада 18.09.22 | 16:10

Богдана и Вељко се добро, веќе играат на свадбата на нејзината сестра

Богдана и Вељко Ражнатовиќ се добро откако утрово имаа сообраќајка кај селото Тител. Тие одеа на свадбата на нејзината сестра Бојана со Мирко Шијан. Автомобилот „Ауди“...

Естрада 18.09.22 | 15:27

Излетаа од патот: Вељко и Богдана имаа сообраќајка

Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана имаа сообраќајка во близина на нејзиното родно село Тител. Тие беа од свадбеаната поворка на нејзината сестра.до Автомобилот...

Естрада 17.09.22 | 21:27

Цеца по смртта на Балкан ја презела неговата криминална банда!

По смртта на нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан, фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го презеде неговиот криминален клан и го направи попрофитабилен и поефективен, Ова...

Естрада 16.09.22 | 08:59

Јутуб каналот на Бака Прасе е изгаснат

Јутуб аналот на Бака Прасе кој имаше 150.000 следбеници, дефинитивно е затворен. Каналот на Јутјуберот е затворен поради кршење на сите правила, почнувајќи од правилата...

Естрада 15.09.22 | 18:34

Целосно уништен: Вака изгледал „автомобилот на смртта“ откако Силвана Арменулиќ го изгуби животот во него

Легендарната пејачка Силвана Арменулиќ трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа пред 45 години, на 10-ти октомври 1976 година, на автопатот Белград – Ниш, кога...

Естрада 15.09.22 | 09:46

Се снимал како сексуално ја злоупотребува 14-годишната кумашинка: Ар Кели осуден за детска порнографија

Федералната порота во Чикаго го прогласи ар-ен-би пејачот Ар Кели за виновен по три точки од обвинението за детска порнографија. Обвинението е покренато откако пејачот...

Естрада 15.09.22 | 09:26

Јутуберите работат за странски служби: Бака Прасе му плаќал рекет на Веља невоља, во Србија има петиција да се исклучи неговиот Јутуб канал

Познатиот српски јутубер Бака Прасе е пред истрага во Србија за недоличните содржини кои ги објавува на социјалните мрежи. Се покрена и петиција неговиот профил да...

Естрада 14.09.22 | 15:13

Принцот Вилијам пред Кејт Мидлтон се допишувал со оваа светска ѕведа: Тој не се појавил на договорен „дејт“

Принцот Вилијам се ожени со Кејт Мидлтон, а она што малкумина го знаат е дека имало можност на нејзино место да биде американската поп-ѕвезда, Бритни Спирс. Имено, во...

Естрада 12.09.22 | 22:24

Габриел Бајрам го ожени синот па се врати во затвор, на свадбата пеел зетот на Џеј

И покрај тоа што му е одредена мерка притвор, Габриел Бајрам отиде да го жени синот во познат скопски хотел. Тој е осуден на три месеци затвор, а истиот судија кој му ја...

Македонија Естрада 08.09.22 | 18:07

Џамбазов: Земјо моја, кој така ти пресуди, кој толку те испусти и кој се плаши името да ти го изусти

Игор Џамбазов објави поема во знак на честитка за Денот на независноста на Република Македонија.   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

Естрада 07.09.22 | 23:29

Додека Даниел го бара мирот на Свети Наум, бившата Кристина ги разгорува дискотеките низ Македонија

Првпат по разводот од манекенката и тазе пејачка Кристина Димитри Даниел Кајмакоски ги отвори вратите на својот приватен живот пред јавноста. Оттаму, пак, се покажа...

Естрада 05.09.22 | 10:42

Актерката од „Среќни луѓе“ имала инфаркт: И се слошило среде роденден, се огласи и нејзината ќерка

Актерката Наталија Влаховиќ Чуљковиќ доживеала срцев удар. На Наталија и се слошило во Црна Гора додека била на роденденска забава на сопругата на Жарко Зечевиќ, Мирјана. Актерката...

Естрада 03.09.22 | 21:50

Вака денеска изгледа „глумецот“ од порното на Северина

Во 2004 година најгледан „филм“ беше порното со Северина. Видеото на јахтата беше со бизнисменот Милан Лучиќ кој ја изневерил со Северина својата бремена сопруга, која...

Естрада 03.09.22 | 20:15

Девојката манекенка на убениот мафијаш: Јас молчам, гледам во небото и знам дека ме гледаш, тука си, те чувствувам

Манекенката Драгана Баниќ, девојката на Горан Влаовиќ, член на Шкаљарскиот кон, кој беше ликвидиран на хрватскиот остров Паг, се појави на Инстаграм со мистериозна порака. Таа...

Естрада 02.09.22 | 14:37

Вдовицата Николина Пишек „жари и пали“ во мини бикини

Хрватската актерка и ТВ презентерка, Николина Пишек (47), чиј сопруг Видој Ристовиќ, почина на почетокот на мај, полека се враќа во вообичаениот живот. По долги години...

Естрада 01.09.22 | 12:52

Дарко Лазиќ има нова девојка: „Уловен“ како разменува нежности со презгодна бринета

Пет месеци откако раскина со колешката Барбара Бобак, српскиот фолкер, Дарко Лазиќ, влезе во нова врска. Лазиќ има нова девојка, а тоа е извесна Катарина која, како што...

Естрада 31.08.22 | 21:27

Не можам да се напијам ни вода: Во ужасни болки е откако го отстранила силиконот од усните

Поранешната „задругарка“ Александра Николиќ, позната како Алекс, реши со хируршки зафат да го извади биoполимерот од усните, нешто што пред да влезе во реалното шоу...

Естрада 30.08.22 | 21:13

Моника Белучи како од мајка родена: Во новата серија сними сцени каде што е целосно гола (+18)

Моника Белучи, една од најсексапилните жени во светот, сними несекојдневни секс сцени во хит серијата „Моцарт во џунглата“. Во третата сезона од серијата, Моника ја...

Естрада 30.08.22 | 17:36

Северина уапсена поради тепачка со нејзината сестра

Полицијата во Загреб денес ја уапси пејачката Северина Вучковиќ. Апсењето следело, како што дознава Јутарњи лист, откако добиле барање од колеги од Сплит да ја приведат...