Сопругот на покојната Марина Туцаковиќ, композиторот Александар Фута Радуловиќ  ја продава семејната куќа во населбата Врачар во Белград.

Фута во споменатата куќа живеел со сопругата Марина Туцаковиќ и синовите Милош и Милан. Тој се решил на тој чекор бидејќи семејниот дом го потсетува на трагедиите што го снашле и оти останал сам.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.