На денот на втората годишнина од смртта на Марина Туцаковиќ, српските медиуми го посетија нејзиниот гроб.

Таму го затекнале неутешниот сопруг на Марина, Александар Фута Радуловиќ, кој од тага по неа и неговите два сина, исцрпен од болка седел крај семејната гробница, додека пријателите и семејството го тешеле. Тој немо гледа во земјата, а она што го привлекло вниманието на сите е гавранот кој стоел над него цело време.

На гробот на Марина била и долгогодишната пријателка и кума на Марина, Мирјана Петровиќ, како и десетина нејзини најблиски пријатели и членови на семејството. На самиот гроб има неколку букети.

После спомен службата завршила, Фута и собраните роднини седнале во близина на гробот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.