Категорија: Скопје
Скопје 27.10.21 | 23:15

Вечерна дружба во „Ван Гог“

Ритамот на Центар, дружба со прекрасни, убави и реализирани личности во срцето на Центар, во Дебар Маало, вели кандидатката за градоначалник на Општина Центар, Наташа...

Скопје 27.10.21 | 23:08

Носителот на советничката листа на Левица за Аеродром порача: Ќе ги поддржиме ВМРО-ДПМНЕ!

Дарко Масларковски носител на советничката листа на Левица за општина Аеродром на својот Фејсбук профил ја сподели објавата на Левица во која повикаа дека вториот...

Скопје 27.10.21 | 22:45

Запали свеќа, се сретна со граѓаните: Како помина првиот градоначалнички ден на Стојкоски

Прво со вас, моите ѓорчепетровци, а потоа и на средба со вработените во Ѓорче Петров. Заедничка цел е да имаме најдобра општина во Македонија, порача на првиот ден како...

Скопје 27.10.21 | 22:30

Ѓорѓиевски: Сите започнати проекти ќе мора да се завршат во рекорден рок

Првиот работен ден го започнав со увид на текот на неколкуте започнати, но недовршени проекти, ова вечерва преку статус на Фејсбук го пишува новиот градоначалник на...

Скопје 27.10.21 | 22:09

Арсовска од Сарај: Скопје повторно ќе биде град на соживот

Скопје повторно ќе биде град на соживот, соработка и солидарност. Ќе биде град во кој ќе нема заборавени населби и населени места. Скопје ќе има ред во сообраќајот. Достапен...

Скопје 27.10.21 | 21:57

Без коментар: Наумоски со ичкртан ѕид во општинската зграда го пречека новиот градоначалник

Исчкртани ѕидови затече новиот градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски во кабинетот кој го презеде од ексградоначалникот Александар Наумоски од СДСМ,...

Скопје 27.10.21 | 20:22

Панчо и Андреј на средба со Данела и Тимчо: Да не заборавиме дека мајка си е мајка, татко може да биде секој

Владимир Блажев – Панчо заедно со неговиот колега од дуото ДНК, Андреј Ѓорѓгиески денекса се сретнаа со независната кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела...

Скопје 27.10.21 | 18:27

„Ви фуфка од Данелче, па патриот изиграваш“: Граѓаните бесни што Заев се занимава со државјанството на Арсовска

Тврдам дека Данела Арсовска е државјанин на Бугарија и за Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера, изјави денеска премиерот Зоран Заев во „Утрински брифинг“....

Скопје 27.10.21 | 17:58

Бугарски „24 часа“: Проверивме, Данела Арсовска нема бугарска лична карта

И бугарските медиуми се заинтересираа за обвинувањата од страна на СДСМ дека кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, има бугарско државјанство...

Скопје 27.10.21 | 17:31

Никој не знае каде е: Шилегов потроши 420.000 евра за телефонска централа која не е инсталирана во Градската куќа

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов потрошил 420.000 евра за набавка на мрежна инфраструктура и ИП телефонија за потребите на Градската куќа на ул. „Лазар Личеноски“...

Скопје 27.10.21 | 17:00

Стојкоски ја презеде градоначалничката функција: Вработените ќе бидат во служба на граѓаните, кои ќе се задоволни од услугата

о добивањето на уверението од страна на Општинската изборна комисија, новиот градоначалник Александар Стојкоски го презеде и кабинетот. Претходно, уверенијата ги добија...

Скопје 27.10.21 | 15:42

Муцунски на терен во Аеродром, ги мапираше дивите депонии во општината

Денеска Тимчо Муцунски и официјално ја презеде градоначалничката функција во Општина Аеродром. На првиот ден заедно со инспекциските служби за животна средина спроведоа...

Скопје 27.10.21 | 15:06

Јовановски за билбордот на Шилегов: Каква е таа дијагноза? Мегаломанија, или се работи само за обична паника страв и очај?

На кривината пред железничката станица во Скопје, поставија билборд со големина на фудбалско игралиште. На него ликот и делото на Петре Шилегов, а има и текст. Се гледа...

Скопје 27.10.21 | 14:53

СДСМ обвинува со лажни монтирани документи: Даниела Арсовска од Скопје не постои во системот на МВР на Бугарија

Не една, туку неколку Даниели со презиме Арсовска постојат во системот на МВР и Агенцијата за Бугари во странство, но ниту една го нема бројот на уверение кој на прес...

Скопје 27.10.21 | 14:52

Стефковски веднаш се фати за работа: Голема еколошка акција за чистење низ општина Гази Баба

Денес започнавме со голема еколошка акција за чистење на улиците, парковите и дивите депонии низ Општина Гази Баба, изјави новиот градоначалник на општина Гази Баба...

Скопје 27.10.21 | 14:41

Јакимовски ќе ги реконструира сите спортски игралишта во општина Карпош

Кандидатот на ГРОМ за градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски најави реконструкција на сите спортски игралишта во општината. Терените кои се изградени со самопридонес...

Скопје 27.10.21 | 14:35

Котлар: Велосипедски паркинг во секое училиште и установа, систем за изнајмување на велосипеди

Само кај нас луѓето одат по коловози, а на тротоарите се возилата и затоа ќе ги ослободиме тротоарите од возила, етапно и паралелно со решавање на паркирањето, вели кандидатот...

Скопје 27.10.21 | 14:32

Врачени уверенијата на новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и на советниците

Претседателката на ОИК Кисела Вода, Татјана Алексовска Сапунџиоска, денеска им ги врачи уверенијата на новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и на членовите...

Скопје 27.10.21 | 13:53

Арсовска за Заев: Кога дојде до таму премиер да се плаши од жена, тогаш нека си размисли тој убаво и по понеделник нека си ја поднесе оставката

Премиерот Заев сега ќе направи се за да си ја спаси политичката кариера, тој требаше прво да го повлече својот актуелен градоначалник, господинот Шилегов затоа што ги...

Скопје 27.10.21 | 13:51

Александар Стојкоски го доби Уверението од ДИК: Ќе бидам човек кој како градоначалник ќе биде секогаш тука за вас

Новоизбраниот градоначалник на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски денеска од Државната изборна комисија го доби Уверението. Градоначалник е само функција,...