Категорија: Сцена
Естрада 11.08.22 | 20:07

Ѕирнете во јахтата на Лепа Брена од шест милиони евра

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6.000.000 евра и на која пејачката може убаво и квалитетно...

Естрада 11.08.22 | 18:40

Криминалецот Голубовиќ летува во Охрид, а најде време и да го посети и НЕГОВИОТ гроб

Еден од оние кои летово одморот реши да го помине во Охрид е и добро познатиот српски криминалец, ѕвезда на реалните шоуа во соседството и поранешен член на Земунскиот...

Естрада 11.08.22 | 18:15

„Најнеспособниот син на светот“ во смешно издание: Се изнамачи да излезе од спортскиот „McLaren 765LT“

23-годишниот Бруклин Бекам не престанува да го привлекува вниманието на јавноста. Најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам, кого таблоидите го нарекуваат најнеспособниот...

Естрада 11.08.22 | 12:08

Аркан ја признал ќерката додека бил во затвор

Љиљана Мијатовиќ во 1980 година со Аркан ја доби Анѓела, која беше негово трето дете. Taa раскажува дека со Жељко многу се сакале иако никогаш не се венчале. Не се венчавме...

Музика 11.08.22 | 10:51

Александар Јосифовски и Белма Хусеинефендиќ како дует премиерно на „Охрид фест“

Тие двајцата се финалистите на Гранд: Александар Јосифовски го освои второто место а Белма Хусеинефендиќ беше пласирана меѓу првите десет во мегапопуларното музичко...

Естрада 10.08.22 | 22:00

Дара Бубамара прави куќа од половина милион евра

Дара Бубамара гради куќа на Фрушка Гора! Фолк ѕвездата реши да инвестира 500.000 евра во недвижен имот. Пејачката купила парцела од 50 ари каде ќе гради вила со базен, но таму...

Филм Скопје 10.08.22 | 16:11

Првиот македонски филм за деца „Стела“ вечерва на „Кино на отворено” во Кисела Вода

Првиот македонски филм за деца „Стела“ ќе се прикажува вечер во паркот „Македонија“ во Општина Кисела Вода, во рамки на манифестацијата „Кино на отворено“. На почетокот...

Музика 10.08.22 | 14:20

Антониа Гиговска ќе пее на прославата за Рамковниот договор, фестивал организиран од министерството на Груби

Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците во рамките на одбележувањето на Охридскиот рамковен договор годинава организира таканаречен „PEACE FESTIVAL“,...

Музика 10.08.22 | 09:34

Даворин Боговиќ, првиот вокал и еден од основачите на „Прљаво Казалиште“, на 17 август ќе одржи концерт во Битола

Даворин Боговиќ, првиот вокал и еден од основачите на еден од најпопуларните поп-рок состави во поранешна Југославија, загрепско „Прљаво Казалиште“, на 17 август ќе...

Филм 09.08.22 | 20:26

Технолошкиот парк во Скопје каде што Џон Малкович најави дека ќе се снимаат холивудски филмови уште не е изграден

Познатиот холивудски актер Џон Малкович вчера најави дека во Скопје ќе се снимаат холивудски филмови, веднаш откако ќе се изградат повеќе филмски студија во рамки на...

Естрада 09.08.22 | 14:06

„Засекогаш твој Дени“: Емотивна порака од Џон Траволта за смртта на Оливија Њутн Џон

Aктерот Џон Траволта со последен поздрав до колешката Оливија Њутн Џон, со која играа заедно во легендарниот мјузикл „Брилијантин“ од 1978 година. Моја најдрага Оливија,...

Музика 09.08.22 | 13:59

„Мизар“ вечерва со концерт во Битола промовира ЦД и прославува 40 години на музичката сцена

Вечерва, со почеток од 21:00 часот, на Платото пред Офицерскиот дом, во рамките на програмата на „БИТ ФЕСТ“, пред битолската публика ќе настапи култната македонска музичка...

Естрада 09.08.22 | 10:03

Oткако Лукас ја остави, Данијела се пропи и замина да живее на село

Данијела Враниќ, поранешната „кралица на сплавовите“, која важеше за една од најпопуларните пејачки на нашето шоу, се повлече пред точно десет години од естрадата,...

Филм 09.08.22 | 09:32

Ен Хеч повеќе не е стабилна, падна во кома и се бори за живот

Актерката Ен Хеч (53) првично била во тешка состојба по сообраќајната несреќа што ја доживеала во петокот во Лос Анџелес. Нејзиниот претставник за медиумите пред два...

Филм 08.08.22 | 23:18

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

Познатата американска филмска ѕвезда Џон Малкович најави дека во Скопје ќе се снимаат холивудски филмови, веднаш откако ќе се изградат повеќе филмски студија во околината...

Естрада 08.08.22 | 23:12

Станија никогаш позгодна

Српската старлета Станија Добројевиќ не седи мирна. Тааовој пат седна на хаубата на бесен автомобил, а во минијатурно бикини позираше и се намести, додека фотографот...

Филм 08.08.22 | 22:10

Почина пејачката и актерка Оливија Њутн Џон

Пејачката и актерка Оливија Њутн Џон почина на 74-годишна возраст, ја цитира изјавата на нејзиниот сопруг Ци-Ен-Ен. Оливија Њутн Џон почина на својот ранч во Јужна Калиформија...

Музика 08.08.22 | 15:53

Џенан го препеа Панчо: „Ако утре ме нема“ доби српска верзија

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби своја српска верзија со наслов „Ако сутра ме нема“ и тоа во изведба на неверојатниот Џенан Лончаревиќ. Можеби...

Музика 08.08.22 | 14:35

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев доби српска верзија

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби своја српска верзија со наслов „Ако сутра ме нема“ и тоа во изведба на неверојатниот Џенан Лончаревиќ. Можеби...

Филм 07.08.22 | 20:24

Шест дена летно “Кино на отворено” во Кисела Вода

Општина Кисела Вода во партнерство со Македокс организира „Кино на отворено“ кое ќе се одвива во периодот од 09 до 14-ти август. Бесплатните филмски проекции ќе се прикажуваат...