Категорија: Твитови
Твитови 27.09.22 | 08:53

Скопје 2022: Возач блокира два булевари зошто реши да се пикне во спротивна насока

Еден е најпаметен да се пикне во спротивен правец и да го блокира семафорот… pic.twitter.com/8sVQ06iQFO — Јане Стефанов (@StefanovJane) September 27, 2022

Твитови 08.09.22 | 11:01

Ако ѝ дадам пари на Македонија за роденден, ќе ѝ ги украдат

Што да ѝ купам на Македонија за роденден, се мислам, ако ѝ дадам пари ќе и ги украдат.

Твитови 07.09.22 | 19:25

Штедач на сезоната: Мирослав од Неготино, не се капел 4 месеци, 12 дена и 7 часа, јаде само во деновите кои почнуваат на „љ“

Треба една наградна да има од влада “Штедач на сезоната”. Пример ова е Мирослав од Неготино, тој не е искапен 4 месеци, 12 дена и 7 часа, јаде само во деновите кои почнуваат...

Твитови 07.09.22 | 12:07

Промаја те има фатено пеперутке, не те пушта

Промаја те има фатено пеперутке, не те пушта. Ако ова стварно си го изјавила, одма треба да те пратат на балансирање и центрирање. Психијатриски преглед за министри некој...

Твитови 06.09.22 | 13:29

Господи, што погрешивме?

“… Потписникот на овој документ Никола Димитров, во изјава за МКД.мк вели дека ова не значи никакво признание за тоа дека 24 Мај е бугарски празник…” ГОСПОДИ,...

Твитови 03.09.22 | 19:28

Вучиќ: Црквата можам да ја разберам но, не и пед…ите

Јас ја разбирам црквата, црквата има свои догми, не можам да ги разберам пе..рите кои се прават дека не ја разбираат позицијата на Србија, истакна претседателот Вучиќ. Срам...

Твитови 02.09.22 | 13:37

Вучиќ кој не сака да ја остави чашата со вино е хит на „Твитер“

Molim da prvi kamen baci onaj ko nikad nije doživeo da ga žena (sestra, majka) vuku za rukav – ne jer pije, nego jer se opija tempom koji drugi ne prate pa pravi budalu od sebe. Svi znamo da je taj poduhvat žene osuđen na fijasko, i da se ipak uroljamo kao stoka. https://t.co/cSkINVc51Q —...

Твитови 01.09.22 | 16:08

Вучиќ зајде од смеење додека на Ковачевски му го местат микрофонот

Не го заебаваат, не, не го заебаваат, јок, не го заебаваат 😂😂😂 pic.twitter.com/ZzEUCZv6Zd — Luna (@LunaBojar) September 1, 2022

Твитови 31.08.22 | 19:13

Кој загубил табличка по вчерашното неверме еве каде да ја најде

decki 👇 pic.twitter.com/nLg0hNI2Yj — Манче (@Mukomanche) August 31, 2022

Твитови 29.08.22 | 11:41

Во Битола умираат млади луѓе, за Арачиново да не плаќа данок, а КолбасО да изиграва селски љубовџија

Во Битола умираат млади луѓе, за Арачиново да не плаќа данок, а КолбасО да изиграва селски љубовџија по битолските села!!! Дали уште ќе си ќутите, зошто има и полошо? pic.twitter.com/JHbnRWcPF9 —...

Твитови 27.08.22 | 20:16

Од камапањата во 2006 ни реториката нема напреднато

Се сеќавате ли на овие плакати со ликот на Радмила Шекеринска? Не?! Па тоа и не е толку важно кој е ликот што го краси билбордот, кога муабетот е ист – Македонија е кандидат...

Твитови 25.08.22 | 11:40

Извини Арачиново

😂😂😂 pic.twitter.com/BVNRSIafcQ — Claudia ❼ (@Shiferovska) August 24, 2022 „Извини“ вредно 5.000 евра во центарот на Скопје

Твитови 18.08.22 | 13:28

Вучиќ ќе го организира Охридскиот маратон

На социјалните мрежи веќе се појавија шеги за одлуката на власта годинава да не се одржи охридскиот пливачки маратон

Твитови 16.08.22 | 22:29

Водњанскиот вошкар и новата историја

Бетмен Велит му се обрати на претседателот Стево Пендаровски Абе, водњанскиот вошкар кажа нешто за новата историја?

Твитови 16.08.22 | 21:18

Кажете ѝ на Вилма…

Кажете ѝ на Вилма дека дисциплинската комисија ќе брои пет члена. Тројца од тефтерчето на ДУИ (од тројцата не можеш да направиш ни половина правник!) и двајца статисти...

Твитови 15.08.22 | 14:28

Она што ве викавме предавници е комплимент за вас

Роварат бугарски агенти низ државичето, фрлаат пари за фашистички здруженија, дур копитата од владата молчат… Денес почнува и промена на учебници, пред некој ден исвиркан...

Твитови 08.08.22 | 11:52

Заев и Филипче си го ладат во Грчка со бизнис партнерот Горан Крстев

Заев и Филипче си го ладат во грчка со бизнис партнерот Горан Крстев. Сопственик на Глобал и аболициран криминалец. Должник на УЈП скоро милион евра и перач на пари преку...

Твитови 05.08.22 | 21:05

Сидрото што влече напред

Сидрото што влече напред pic.twitter.com/OxmfvsWCsD — John Priest (@john_priest_mk) August 5, 2022

Твитови 05.08.22 | 20:42

До сите родители на малолетни деца на кои им купувате електрични тротинети…

До сите родители на малолетни деца на кои им купувате електрични тротинети. Вечерва фалеше дел од секунда да прегазам две девојчиња од десетина години качени на тротинет. Едноставно...

Твитови 04.08.22 | 21:23

Дојде живот: Влагаш со 100 денари во маркет и…

Влагаш со 100 денари во маркет и искачаш со еден леб. Дојде живот — Лидија (@kacisevidija) August 4, 2022