Категорија: Твитови
Твитови 09.04.19 | 16:46

Собранието да се вика „Крсто Мукоски“, бидејќи никој не го наполнил како него!

Денешната одлука на Владата да ја преименува Национална арена „Филип Втори Македонски“ во „Тоше Проески“ беше доволна провокација за овој твит.

Твитови 08.04.19 | 14:55

Птица лета и во НАТО ќе си слета

Struski veceri na patetikata .. pic.twitter.com/TiXU2hyIVh — Семир (@Semir_k11) April 7, 2019

Твитови 06.04.19 | 23:15

Заев го постави единствениот филтер на РЕК Битола

“Заев го посети РЕК Битола и направи селфи” То е единствениот филтер шо ќе го видиме од овие на РЕК. — Мр Моџо Килингтон (@mojokilington) April 6, 2019

Твитови 06.04.19 | 23:06

По митингот на Стево во Радовиш, Стојанче Ангелов размислува на самоубиство?

ИСКУШЕНИЕСамо што излегов од Радовиш каде сите кои ги сретнавме ни рекоа дека ќе гласаат за Стево, пред мене се испречи еден голем камион. Ех, да му се отвори сега приколицата,...

Твитови 04.04.19 | 11:29

Да се прекрстиме… И со сидро напред!

ДА СТАВИМЕ СИДРО КОЕ ШТО ЌЕ ВЛЕЧЕ НАПРЕД wait what 🤔 pic.twitter.com/e1WigyMaR0 — Финодете (@finodete_666) April 4, 2019 🤣🤣🤣 pic.twitter.com/pBJqOLpgdY — Црна Мачка (@crna__macka) April 4, 2019 Пошо Стево е ендемски...

Твитови 03.04.19 | 14:00

Еее, Гоце Гоце, да можеше да ја видиш ќерка ти…

#ОнаКога ќе ти кажат што да кажеш. Ее Гоце Гоце, да можеше да ја видиш ќерка ти. pic.twitter.com/gMYv8W1mcf — Финодете (@finodete_666) April 2, 2019

Твитови 03.04.19 | 08:16

Ципрас и неговата инвестиција

Ципрас сликан со најдобрата грчка инвестиција на сите времиња pic.twitter.com/6eiitDx5BM — Игорче Развигорче (@Igor_rujo) April 2, 2019 “Здраво, јас сум Крсто вратарот. Да не ја отворив вратата,...

Твитови 02.04.19 | 11:32

„Денес над Македонија се раѓа… срам”

Дали постои пример на држава во светот, кога ќе ти дојде во официјална посета странски политичар, да не смееш да ја пуштиш химната на сопствената земја, зашто тоа претставува...

Твитови 29.03.19 | 09:03

„Пораснав со песните на…“ (наше, а свеЦко изгледа)

Пораснав со песните на Лејди Гага.. pic.twitter.com/9ztSUPi5Gt — Милка О. 💜 (@milka_oreo88) March 28, 2019 Пораснав со песните на Стиви Вондер pic.twitter.com/j10JFnS1Fa — Бранче (@branchebananche) March 28, 2019 Изрaснaв...

Твитови 27.03.19 | 19:24

Инсулирајте со премијеро

Инсулирајте со премијеро. pic.twitter.com/hsBxHqcn2f — lucija (@Lucija235) March 27, 2019

Твитови 26.03.19 | 15:43

Пријателско онадување

Историските настани ќе се праиначеле во пријателски. На пример: Тие не колеа, ние се смеевме — БаБаРоГ (@LepceSoSalamce) March 26, 2019

Твитови 26.03.19 | 12:41

… И само го динсташ на тивко.

…. И само го динсташ на тивко. pic.twitter.com/8DdFaQYiwr — Букет (@Bouqet100) March 25, 2019 1тв организирале некакви си story awards на кои си доделуваат награди на себе. Да не беше смешно, ќе...

Твитови 20.03.19 | 11:36

2 слики – 2.000 зборови

Една слика – 1000 зборови. Две слики – 2 000 зборови и членарина од 200 милиони €. За болнички комбиња ќе почекаме… pic.twitter.com/g4tmTVMfPk — Ganka Cvetanova (@gankacv) March 20, 2019

Твитови 15.03.19 | 15:56

… И тоа е сѐ што треба да знаете за денешнава Македонија

Патриоти во затвор како терористи, а терористи водат Собрание — Сикарио (@sicario_mk) March 15, 2019

Твитови 15.03.19 | 14:10

Зошто Ченто и Леви викнаа „аирлија“ по пресудите?

Најјакото нешто што сум го слушнал при читање на пресуда: Јане Ченто, 15 години затовор ( извикува Аирлија), Влатко Трајковски-Леви, 15 години затвор ( извикува Аирлија)....

Твитови 14.03.19 | 13:29

(Хипо)критични моменти за Македонија

Хипокризија е кога: 1. магистрираш на тема “Заштита на националните малцинства” (Никола Димитров) 2. докторираш на тема „Македонското национално малцинство во...

Твитови 14.03.19 | 11:13

„Си ме жалел” е новото „Си ме дупел”

Posledna za #СЈО Ne gi zaebavam veke posto pocnav da gi zalam 😂 pic.twitter.com/VM6zsRiwSt — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) March 13, 2019 #СЈО #ПОПЛАВА pic.twitter.com/7SXrllwKFO — Седо Перо (@crepotod1211) March 13, 2019

Твитови 13.03.19 | 12:45

Катице, ти ли си мори?

Катице, ти ли си мори? pic.twitter.com/kMsRl4EA8T — Кики (@akotiudramedna) March 12, 2019

Твитови 12.03.19 | 15:13

СЈО – Специјално Јавно Онадување

“Се поплави СЈО, дел од доказите уништени” И сега без докази како ќе знаат кој да амнестираат? — Мр Моџо Килингтон (@mojokilington) March 11, 2019

Твитови 10.03.19 | 21:41

Зоки, лепото моја!

#ОнаКога ти праи муабет само додека не и дојде симпатијата#Завидлизам pic.twitter.com/hcEIJPHOl7 — Мравка (@Inspiracija9) March 10, 2019