Категорија: Астро
Астро 24.02.24 | 11:33

Четири најбесчувствителни хороскопски знаци – не знаат за емоции и секогаш се ставаат себеси на прво место!

Иако важат за помалку емотивни, овие хороскопски знаци имаат свои уникатни карактеристики што ги прават многу интересни за астролозите. Низ анализа на нивните особини,...

Астро 23.02.24 | 15:03

Полна Mесечина во Девица од 24 февруари: Обрнете внимание на вашиот ум, тело и душа

Полната месечина во Девица е моќна и ќе ни помогне да ја затвориме вратата на астролошката година. Сатурн е исто така активен под оваа Полна Месечина и иако неговото...

Астро 22.02.24 | 22:02

Хороскопски знаци на кои им недостига дисциплина во животот

Дисциплината е клучен елемент за успех во секој аспект од животот. Без неа, постигнувањето на целите, одржувањето на редот и постигнувањето рамнотежа стануваат тешки...

Астро 22.02.24 | 21:47

Овие хороскопски знаци се најлоши во заведувањето

Додека некои луѓе зрачат со шарм и харизма, други често се „сопнуваат“ во нивните обиди да ги освојат срцата. Луѓето родени во овие три хороскопски знаци се најлоши...

Астро 22.02.24 | 20:22

Темната страна на хороскопските знаци

Претставниците на секој хороскопски знак обично имаат заеднички карактеристики. Раковите, на пример, се обожаваат поради нивната способност да слушаат, а Стрелците...

Астро 22.02.24 | 10:07

Добри вести за четири хороскопски знаци: Крајот на февруари им носи финансиски успех

Како што се приближува крајот на февруари, астролозите се полни со интригантни предвидувања, особено оние поврзани со финансиските изгледи на поединечните знаци. Овој...

Астро 21.02.24 | 15:46

Полна Mесечина во Девица од 24 февруари: Обрнете внимание на вашиот ум, тело и душа

Полната месечина во Девица е моќна и ќе ни помогне да ја затвориме вратата на астролошката година. Сатурн е исто така активен под оваа Полна Месечина и иако неговото...

Астро 20.02.24 | 10:58

Руски астролог открива: На овој знак 2024 ќе му биде најдобрата година во животот

Познатиот руски астролог Тамара Глоба откри кој хороскопскиот знак го очекува една од најубавите години во неговиот живот. На припаднивите на овој знак им следи неверојатна...

Астро 17.02.24 | 14:50

Овие хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа со парите во 2024 година

Поставеноста на планетите годинава може да донесе феноменален раст на приходите на овие хороскопски знаци: Бик За Бикот, цела 2024 година буквално ќе биде химна на просперитет...

Астро 17.02.24 | 08:58

Саботен хороскоп: Mирно за Близнаците, Лавовите денес да не се сами

Oвeн Дeнoт e пoвoлeн, ќe бидeтe иcпoлнeти co eнтyзиjaзaм и дoбpo pacпoлoжeниe, нo ceпaĸ нe плaниpajтe ништo вaжнo. Bpeмe e дa ги плaтитe oбвpcĸитe ĸoн ceмejcтвoтo, ĸaĸo и дa дoгoвopитe cpeдбa co пpиjaтeлитe. Биĸ Дoбap...

Астро 16.02.24 | 11:18

Подгответе се за позитивна промена, Месечината влезе во Бик

Месечината, најбрзо подвижната планета, моментално се наоѓа во Бик, што позитивно влијае на Бикот, Девицата и Јарецот. Месечината во Бик носи длабока врска со елементот...

Астро 13.02.24 | 21:40

Дали сте осамена Риба која се плаши Денот на вљубените да го помине сама или сте активна Водолија?

Дали сте осамена Риба која се плаши Денот на вљубените да го помине сама или сте активна Водолија која воопшто не ни знае како се празнува овој ден со партнерот? Еве што...

Астро 11.02.24 | 22:14

Хороскопски знаци кои не можат да престанат да зборуваат за себе, но дали се нарциси?

Додека некои луѓе претпочитаат да ги чуваат работите за себе, други се како отворена книга, подготвени да го споделат секој детаљ од својот живот со околината. Некои...

Астро 10.02.24 | 22:23

Мажите родени во овој хороскопски знак се најемотивни

За мажите најчесто се зборува како за силни и цврсти личности, но родените во овој хороскопски знак се сметаат за вистински емотивни луѓе. Станува збор за мажи родени...

Астро 10.02.24 | 18:57

Луѓето родени во овие хороскопски знаци, највешто ги избегнуваат обврските

Додека повеќето се трудат да ги исполнат своите обврски и задачи, има и такви кои се вистински мајстори во избегнувањето на обврските. Овие три хороскопски знаци многу...

Астро 10.02.24 | 09:18

Почнува година на Змејот: Што му носи таа на вашиот хороскопски знак…

Кинескиот змеј долго време се поврзува со благородништвото и во многу династии императорот го користел како свој симбол, понекогаш на знамиња или амблеми. Често...

Астро 05.02.24 | 09:31

Запомнете ги добро: Најдобрите и најлошите денови во февруари

Постојат одредени периоди во месецот кога мислите дека ништо не ви оди од рака или пак периоди кога размислувате дали да посегнете во остварување на веќе планираните...

Астро 04.02.24 | 21:58

Хороскопски знаци кои стануваат попривлечни со возраста

Често слушаме дека годините се само бројка, а тоа дефинитивно важи за поединци. Овие хороскопски знаци стануваат се поубави со годините. Бик Биковите се познати по нивната...

Астро 03.02.24 | 08:46

Саботен хороскоп: Партнерот ќе ги иритира Биковите, им фали малку за кавга и на Стрелците

Oвeн Дeнec ќe бидeтe чyвcтвитeлни нa тyѓитe ĸpитиĸи, нo нeмa дa бидeтe вooпштo вoздpжaни, пa внимaвajтe дa нe пpeтepaтe или дa oдитe вo ĸpajнocти. Cличнo oднecyвaњe ќe имaтe и co пapтнepoт пopaди ceĸcтилoт...

Астро 01.02.24 | 22:43

Голем месечен хороскоп за февруари: Еден знак ќе плива во пари, додека еден е фатално привлечен во месецот на љубовта

Доаѓа месецот на љубовта, месецот кога сè се загрева и сè се гледа низ розови очила. И дали е навистина така, Ана Ракиќ Ѓуричиќ, дипломиран психолог и професионален астролог,...