Категорија: Астро
Астро 26.10.21 | 13:02

Овенот загрижен за работа, љубовни авантури за Ракот: Хороскоп за вторник, 26 октомври 2021 година

ОВЕН Работа: Прилично сте загрижени за вашата работа. Околностите во кои се наоѓате тргнале во неочекуван правец. Љубов: Уживајте во новите случувања со саканата личност....

Астро 25.10.21 | 23:53

За овие хороскопски знаци крајот на октомври ќе донесе голема среќа

За овие четири хороскопски знаци до крајот на октомври следува голема среќа. Овен Вашиот љубовен и друштвен живот овој месец ќе процветаат. Би можеле да добиете посебни...

Астро 25.10.21 | 10:34

Одлична недела за Бикот, пријатно изненадување за Водолијата

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Оваа недела ќе имате зголемена потреба за нежност и внимание. Венера во Вага ви ја зголемува страста, но сепак бидете присебни. Внесете малку поголема...

Астро 24.10.21 | 22:37

Овие четири хороскопски знаци следната недела ќе бројат пари

Риби ​Заработување или како да се дојде до поголема сума пари е вашиот интерес следната недела. На неколку наврати ќе добиете поголема или непланирана сума, можеби...

Астро 20.10.21 | 14:26

Денеска е полна месечина: Најмногу ќе влијае врз овие три хороскопски знаци

Полната месечина што ќе имаме можност да ја видиме на ноќното небо вечерва на трите хороскопски знаци има многу поголемо влијание и тие треба денеска да внимаваат. Имено,...

Астро 20.10.21 | 10:13

Денеска на небото ќе се појави Супер Месечина – еве какви промени не очекуваат

Бидејќи оваа полна Месечина е во Овен, а Овенот е првиот огнен знак, со силна енергија, промените ќе бидат енергични, најмногу влијаат на партнерствата и деловната комуникација. Овенот...

Астро 16.10.21 | 12:43

Меркур конечно тргнува: Оваа промена ќе поремети неколку хороскопски знаци

Меркур конечно престанува да се движи ретроградно на 18 октомври, така што многу љубители на астрологијата ќе можат да се одморат. Ретроградното одење на Меркур започна...

Астро 16.10.21 | 08:59

Викендот носи уживање за Лавовите, борба со ретроградниот Меркур за останатите

Овен Ова е период на размена на идеи, но и награди. Имајте на ум дека Меркур е ретрограден уште три дена, па потрудете се да одложете донесување на некои важни одлуки дотогаш....

Астро 14.10.21 | 23:40

Ова се трите хороскопски знаци кои се подготвени да ви дадат буквално сѐ

Нивната добрина им се гледа во очите и затоа сите ги сакаат. РИБИ Рибите се толку чисти и невини. Нивната добрина е неизмерна, имаат толку големо срце што не можат да...

Астро 14.10.21 | 23:37

Сонцето и Јупитер утре создаваат моќна комбинација, носат пари

Утре, 15 октомври, Сонцето и Јупитер ќе направат светла тројка – еден од најдобрите соларни аспекти што носи повеќе од среќа. Ќе се чувствуваме задоволни, енергични, дарежливи,...

Астро 14.10.21 | 22:01

Носат пари: Сонцето и Јупитер утре прават моќна комбинација, ова е ден кој треба мудро да го искористите

Утре, 15 октомври, Сонцето и Јупитер ќе направат светла тројка – еден од најдобрите соларни аспекти што носи повеќе од среќа. Ќе се чувствуваме задоволни, енергични, дарежливи,...

Астро 14.10.21 | 10:20

Младата месечина носи голема среќа за 4 хороскопски знака во октомври – некои ќе најдат голема љубов, а некои ќе напредуваат

Владеењето на Вагата сега создава вистински виор на емоции, а замавот на ретроградниот Меркур влијае на нашиот општествен живот, така што на многумина ќе им треба пауза...

Астро 13.10.21 | 23:50

Никогаш не испуштајте го овој хороскопски знак, ако навистина ве засака

Важат за најодмаздољубивиот и најпосесивниот знак во зодијакот. Осмиот знак во хороскопот, скорпиите, знаат да скокаат од една крајност во друга, сепак покрај личноста...

Астро 11.10.21 | 22:38

Најверните жени се раѓаат во овие два хороскопски знаци

Никој не стапува во брак со личност во која се сомнева дека ќе го изневери, но неверствата сепак се случуваат Неверството е најлошата работа која на некој може да му...

Астро 08.10.21 | 09:26

Многу пари за Стрелецот и многу љубов за Овенот…

Овен (21.03 – 20.04) Ќе успеете да решите некои важни финансиски потешкотии. Имате големи планови во врска со работата поради која ќе морате почесто да патувате. Очекувате...

Астро 04.10.21 | 22:42

На овие знаци им доаѓаат пари во октомври

Познатиот руски астролог Павел Глоба откри кои знаци ќе постигнат огромен успех во областа на финансиите и бизнисот во овој месец. Овен Овенот ќе биде еден од најсреќните...

Астро 02.10.21 | 08:21

Саботен хороскоп: Стрелците ќе фрлат око на Близнак, Вагите ќе си добијат екстра нежност

ОВЕН Работа: Пред вас е важен разговор со претпоставените за време на кој можете да научите многу нови информации. Љубов: Има некои нови проблеми во вашето љубовно поле...

Астро 29.09.21 | 08:40

За стрелецот финансиски проблеми, а овнот го очекува нов почеток на работа

ХОРОСКОП ЗА 29-ТИ СЕПТЕМВРИ Овен Промените на работа најавуваат нов почеток, најавува денешниот хороскоп. За вас, вестите се охрабрувачки, бидејќи се однесуваат на вашата...

Астро 26.09.21 | 18:59

Доаѓа прекрасна недела за три хороскопски знаци

Навлегуваме во хармоничната сезона на Вагите, но истовремено го чувствуваме и силното влијание на ретроградниот Меркур. Седмицата која е пред нас ни носи одличен почеток....

Астро 26.09.21 | 14:59

Што си според африкански хороскоп?

Африканскиот хороскоп важи за еден од најстарите и најпрецизни читања на човечките карактерни црти и особини помеѓу астролозите. За разлика од повеќето други поделби...