Категорија: Семејство
Семејство 18.06.21 | 19:44

Трамп се разведува, се појавила снимка која тоа го потврдува

Откако Доналд Трамп ја напушти канцеларијата на претседателот на САД, медиумите беа најмногу заинтересирани за Меланија Трамп. Поранешната прва дама за време на мандатот...

Семејство 17.06.21 | 21:46

Ќерката на жената донор ја дувна првата роденденска свеќа

Среќен роденден Лара ❤️ Денеска ја запознав ќерката на Јасмина Василковска, жената донор на срце и бубрези, која неодамна спаси три човечки животи. Семејството ме покани...

Семејство 11.06.21 | 14:02

Таткото кој го заборави детето во автомобил прележал ковид-19 и се жалел на несоница и губење на меморијата: Си го убив синот!

Хрватскиот град Книн е во голема тага и болка. Денес е погребот на петгодишното момче, кое трагично го загуби животот откако татко му го заборави во автомобил. Детето...

Семејство 09.06.21 | 11:24

Ова е светски рекрод: 37-годишна жена роди десет бебиња

37-годишна жена родила десет бебиња и постави светски рекорд, подобрувајќи го претходниот на Халима Сисе која роди девет деца во Мароко во мај. Жосиаме Ситол стана мајка...

Семејство 09.06.21 | 10:44

Хари и Меган не ја прашале кралицата за името на нивната ќерка Лилибет

Повикувајќи се на извор на кралското семејство, „Би-би-си“ објави дека принцот Хари и неговата сопруга Меган не ја прашале кралицата Елизабета Втора за името на нивната...

Семејство 06.06.21 | 18:20

Меган Маркл роди ќерка

Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го објавија раѓањето на нивното второ дете, кое е девојче. Како што пренесува „Би-би-си“,...

Семејство 01.06.21 | 16:46

Пандемијата може да има трајно влијание врз здравјето на децата, училиштата требаше последни да се затворат, а први да се отворат

Ограничување на движењето, учење преку Интернет, карантин и немање доволно социјализација. Сето тоа негативно се одрази врз менталната состојба на децата. 25% од наставниците...

Семејство 12.05.21 | 15:53

Ќе се вика Лена: Претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Нелоски, доби ќерка

Претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, доби ќерка. Тој оваа радосна вест ја сподели на својот фејсбук профил. Името на ќеркичката...

Семејство 10.05.21 | 23:14

Спремете се за свадби, се отвораат рестораните

Министерот за економија Крешник Бектеши во гостувањето во ТВ 21 рече дека на крај на мај, почеток на јуни ќе може да се организираат свадбени прослави. Вели дека доколку...

Семејство 09.05.21 | 09:00

Тајниот договор на Гејтс: Со поранешната девојка секоја пролет на одмор

Пред Мелинда да влезе во „Мајкрософт“, но и во животот на Бил Гејтс во 1987 година, тој бил во врска со Ан Винблад, бизнисменка и инвеститор. Дека меѓу нив владеела нераскинлива...

Семејство 04.05.21 | 11:29

По разводот на Бил и Мелинда Гејтс: Кому ќе му припаднат сите тие чипирани луѓе?

Бил и Мелинда Гејтс синоќа објавија дека се разведуваат по 27 години брак, а социјалните мрежи се преполни со реакции, посебно духовити. По многу размислувања, решивме...

Семејство 03.05.21 | 23:09

По 27 години брак се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс изјави дека тој и неговата сопруга се разведуваат по 27 години брак, објави Би-Би-Си њуз. Бил Гејтс е третиот најбогат човек во светот....

Семејство 26.04.21 | 11:59

Момче за пример: Лука градот го замени за село, за роденден добил овци, девојката ја запознал на ливада

18 годишниот Лука е вистински пример дека постојат добри луѓе кои ги почитуваат традициите и вредностите. По смртта на бабата и дедото тој имал само една желба-да не го...

Семејство 09.04.21 | 16:30

Итно се бара помош за самохрана мајка на три деца позитивна на вирусот

Самохрана мајка на три деца од Скопје апелира за помош, бидејќи се соочува со тежок период. Таа била инфицирана со Ковид-19, и заедно со децата се наоѓа во домашна изолација,...

Семејство 09.04.21 | 12:29

Глувонема мајка со деменција на момент ја препознава ќерка си

Ќерка споделува емотивно видео од ретките моменти кога нејзината мајка, која пати од деменција, на момент ја препознава. МЏ со стрплив разговор полека ја носи својата...

Семејство 17.03.21 | 08:47

Пожарот во Гостивар откри мрачна вистина на едно дисфункционално семејство

Вчерашната трагедија со пожарот во Гостивар по сè изгледа е само врв од ледениот брег на последиците кои ќе испливаат на површина. Допрва ќе следуваат и одговори на...

Семејство 13.03.21 | 16:09

Со мала забава: Се ожени Димче Арсовски потпаролот на ВМРО – ДПМНЕ

Откако на почетокот на годината ја побара својата девојка за жена, потпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски сега, и официјално стапи во брак со Соња Тодорова. Тие склучија...

Семејство 09.03.21 | 21:38

Реакцијата на принцот Чарлс на интервјуто на Меган и Хари – студен туш

Кралицата, наводно, работела два дена за да одговори на тврдењата на младиот пар, а извор од Бакингемската палата открил за Дејли меил дека кралското семејство сака...

Семејство 09.03.21 | 20:39

Конечно реакција на Кралицата, не знаела низ каква агонија минуват Хари и Меган

Од Бакингамската Палата објавија одговор на интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри. „Целото семејство е многу тажно кога дозна дека изминатите неколку...

Семејство 09.03.21 | 20:25

Меган преплашено открива некој од палатата ја коментирал бојата на кожата на Арчи

Пети Вуд, која е експерт за говор на телото, вели дека Меган Маркл за време на интервјуто што таа и принцот Хари го дадоа за Опра Винфри, и покрај тешките признанија, сепак...