Категорија: Семејство
Семејство 19.01.21 | 15:56

Ордашијанс денес: Повредениот сопруг се жали, не можел да се спогоди со „другата страна“

Драмата на семејството на Роберт Ордановски, која на фејсбук веќе ја именуваа како „Ордашијанс“ , ги преокупира социјалните мрежи. Фејсбук преписката денеска ја продолжува...

Семејство 19.01.21 | 08:46

Орданоски до Агнеса: Само ме занима кога ќе престанеш да се глупираш?

Откако Агнеса, сопругата на поранешниот директор на Агенцијата за електронси комуникации, Роберт Орданоски, објави фотографија од нејзиното кафе дружење со екс водителот...

Семејство 16.01.21 | 21:23

Ордановски за разводот: Не можам да дозволам да ги изгубам децата, без нив ќе немам причина за живот

Објавата на Фејсбук на поранениот директор на АЕК, Роберт Ордановски, во која тој објави дека се разведува од сопругата Агнеса, предизвика бура реакции во јавноста....

Семејство 16.01.21 | 18:58

Мајка му изрази поддршка за Роберт Орданоски: Боби, да се справиш со сите проблеми на надобар начин, со тебе сум

Јавната најава за развод на поранешниот директор на АЕК, Роберт Ордановски и неговата сопруга Агнеса, доби ново поглавје. Откако Ордановски на Фејсбук објави дека неговата...

Семејство 16.01.21 | 17:13

Ордановски: Ме навредуваат, ме нарекуваат „дебел“, „прасе“, но не знаат дека имав сериозни здравствени проблеми

Објавата на поранешниот директор на АЕК, Роберт Ордановски, на фејсбук, во кој најави дека ќе се раведува при што изнесе голем број „валканици“ од 18-годишниот брак...

Семејство 16.01.21 | 16:37

Сопругата му ги бара децата: Роберт Ордановски бара брачен советник кој ќе му каже како да постапува во разводот

Продолжува драмата во семејството на поранешниот директор на АЕК, Роберт Орданоски. Неколку дена откако Орадановски го најави својот развод со сопругата Агнеса, тој...

Семејство 15.01.21 | 10:40

Видовитиот Пајсие од Света Гора предупредува: Цел живот ќе се каете ако им го направите ова на вашите деца

Старецот Пајсие бил видовид мудрец кој живеел на Света Гора. Тој укажува дека луѓето кои некој од родителите ги проколнал, секогаш во животот настрадуваат. Немојте да...

Семејство 14.01.21 | 12:25

Агнеса Ордановска го задржа нивото без да го развлекува интимното по медиуми

Сопругата на поранешниот директор на АЕК Агнеса за „Фокус” вели дека е вознемирена од објавата на својот сопруг, кој во честитката на роденденот на ќерка им, соопшти...

Семејство 14.01.21 | 00:03

Поранешниот директор на АЕК се разведува: Се надевам ќе си најде солвентен партнер, бидејќи од мене се оладила

Роберт Орданоски, поранешниот директор на Агенцијата за електронски комунации објави на Фејсбук дека се разведува од сопругата Агнеса Ордановски која ја нарекува...

Семејство 13.01.21 | 08:18

Утре е Василица, голем дел од верниците кршат погача со паричка

Православните христијани, чии цркви го користат Јулијанскиот календар вечер ќе ја пречекаат Православната нова година, која почнува утре на празникот Василица. Многу...

Семејство 10.01.21 | 23:29

Психолозите се согласни: Овие девет работи водат кон посреќен брак

Да се ​​задржи бракот среќен, силен и цврст – не е лесно и неколку совети од психолозите сигурно ќе помогнат на патот до таа цел. Изберете забава! Смеата и убавото време...

Семејство 09.01.21 | 19:59

За 15 години брак букет со бели рози од Мицкоски за сопругата

Рози и Христијан Мицкоски прославиле пред Нова година 15 години од бракот а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на сопругата и подарил голем букет со бели рози. За празнувањата дома...

Семејство 08.01.21 | 22:28

Божик помина но знаете ли што треба да направите со бадниковото гранче

Традицијата налага за Бадник на вратата од домот и на трпезата да имаме бадниково гранче.Но, многумина не знаат што да прават со гранчето откако ќе помине празникот....

Семејство 31.12.20 | 19:00

Кои се најмодерните имиња за деца во 2021?

Имињата кои се кратки стануваат сè попопуларни во Македонија, но и во светот. Се прогнозира дека следната година овие имиња ќе бидат најактуелни. Германија, девојчиња:...

Семејство 26.12.20 | 21:13

Последната хемотерапија ѝ донесе двојна радост: Наталија го победи ракот и кажа „ДА“

Наталија Михајловска од Битола, студентка на универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип на Факултетот за медицински науки, на само 25 години ја водеше најтешката битка во...

Семејство 26.12.20 | 20:51

Сноуден и синот позираа за Божик

Американскиот „свиркач“ Едвард Сноуден и неговата сопруга добија син, а веста ја споделија на социјалните мрежи. – Среќни празници од нашето новопроширено семејство,...

Семејство 24.12.20 | 11:20

Декември е најдобро време за зачнување, еве и зошто

Истражувањето на Уиверзитетот во Индијана, каде биле анализирани повеќе од 270.000 бремени жени меѓу 2004 и 2009 година, ја покажало врската меѓу периодот на зачнувањето и...

Семејство 19.12.20 | 17:46

Си дојде дома моето трилече: Пере од Нокаут ја покажа третата ќерка Софиа

Фронтменот на „Нокаут“ Никола Перевски- Пере ја покажа својата трета ќерка Софиа, која ја доби од бракот со втората сопруга Јована. На Инстаграм тој објави фотки од...

Семејство 17.12.20 | 08:40

Љубовта е најсилен мотиватор: Погледнете ја оваа новогодишна порака од еден дедо

Љубовта отсекогаш била најсилен мотиватор и двигател. Погледнете што има на оваа тема да ви каже еден дедо кој го пресрет на празниците осаменоста ја лечи со секојдневно...

Семејство 16.12.20 | 20:14

Една може! бара редефинирање на владинита мерка за самохрани мајки од четвртиот пакет

Граѓанската организација за унапредување на правата на родителските семејства – Една може! бара итно реобмислување и реформирање на мерката за самохрани родители...