Категорија: Сцена
Естрада 31.03.20 | 23:56

Ни здравјето, ни сообраќајката не го сопреа: Лазиќ фатен како вози без возачка, и тоа за време на полициски час

Пред три дена српската полиција го уапси Дарко Лазиќ откако за време на полицискиот час бил фатен надвор од домот. Пејачот во својот автомобил бил со уште двајца пријатели,...

Естрада 31.03.20 | 19:22

Испробува нова гардероба: На ќерката на Здравко Чолиќ и е здодевно во карантин

Веднаш штом стана полнолетна, ќерката на Здравко Чолиќ почна да објавува провокативни фотографии на Инстаграм. На Уна Чолиќ очигледно е и здодевно во карантин па наоѓа...

Естрада 31.03.20 | 09:22

Лежат со мене во болница: Ѓорѓе Давид откри дека многу познати кријат дека се заразени

Српскиот музичар Ѓорѓе Давид е еден од заболените со коронавирусот и сместен е на пулмологија на Клиничкиот центар во Белград. Тој шокираше со изјавата дека многу познати...

Музика 31.03.20 | 08:59

Учениците од МБУЦ „Илија Николовски Луј“ заедно со професорот Ле Фи Фи направија онлајн изведба на темата од филмот „Пиратите од Кариби“

Учениците од МБУЦ „Илија Николовски Луј“, заедно со нивниот професор, диригентот Ле Фи Фи, направија онлајн изведба на музичката темата од филмот „Пиратите од Карибите“. Видеото...

Музика 31.03.20 | 08:44

Aвторoт на познатиот хит „I Love Rock’n’Roll“ почина од коронавирус

Алан Мерил, автор на хитот „I Love Rock’n’Roll“ почина на 69- годишна возраст во Њујорк, откако се заразил од коронавирусна инфекција Ковид-19, соопшти неговата ќерка Лора Мерил. Според...

Музика 30.03.20 | 11:01

„Заблуда“ – нова емотивна балада на Боби Павловски

„Заблуда“ е насловот на новата емотивната балада на Боби Павловски, која од вчера точно напладне е пуштена во етерот. Станува збор за композиција со потписот на Еди...

Естрада 29.03.20 | 23:15

Тагни ме ако имаш му*а: Миа има нов предизвик на „Инстаграм“

Водителката Миа Костова на својот профил на „Инстаграм“ започна нов предизвик со жешка фотографија од нејзиниот тоалет. Многу ретко постирам вакви слики. Скоро никогаш....

Естрада 29.03.20 | 21:23

Што прави Каролина сабота навечер?

И Каролина Гочева седи дома. Пејачката преку цртеж направен од нејзиниот сопруг Михаил Корубин покажа што прави во сабота навечер за време на пандемија.   View...

Естрада 29.03.20 | 20:28

„Карантинска криза“: Карлеуша лудо тверкаше, а ги предизвика и Северина, Розга, Беквалац, Севичка…

Јелена Карлеуша започна „Ла бомба“ предизвик за своите колешки од балканската естрада. Карантинска криза, напиша таа на видеото со кое ги повика сите пејачки од балканот...

Естрада 29.03.20 | 15:00

Членот на жирито на „Гранд“ кој е болен од корона: Во Македонија се фотографирав со многу луѓе

Ѓорге Давид, член на жирито на шоуто „Гранд“ вели дека поради природата на неговата работа многу патувал а тоа значело и контакти со многу луѓе. Тој често доаѓал и во...

Естрада 28.03.20 | 22:33

И тој стави прстен на желудникот: Дарко Лазиќ речиси е непрепознатлив

Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ по сообраќајната несреќа наместо да се вразуми почна да го живее стариот живот со кафеани и алкохол. Тоа значеше и враќање на старите...

Естрада 28.03.20 | 22:07

Се исуши: Како изгледа Ана Николиќ откако ослабе 50 килограми

Српската пејачка Ана Николиќ сега гордо го покажува своето тело но до пред една година тоа не беше така. Таа имаше над 100 килограми и се чуствувала непривлечно.Затоа...

Музика 27.03.20 | 23:47

Пејачот на германската рок група Рамштајн, Тил Линдеман е заразен со коронавирус

Пејачот на германската рок група Рамштајн, Тил Линдеман е заразен со новиот коронавирус и се наоѓа во болница на интензивна нега. Според германскиот весник „Билд“,...

Музика 27.03.20 | 22:36

Горан Каран посвети песна на девојчето што загина во земјотресот во Загреб

Со посвета „За девојчето од Клаиќева улица“ хрватскиот пејач Горан каран на својот фејсбук профил сподели песна која ја посвети на 15-годишното девојче кое загина од...

Филм 27.03.20 | 22:14

Американскиот актер Марк Блам почина од коронавирус

Американскиот актер Марк Блам почина од коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Блам имал 69 години и починал во Њујорк, новиот центар на светот со црвен аларм...

Музика 27.03.20 | 10:02

Првпат во животот сум во болница, а оваа кашлица е страшна: Ѓорѓе Давид едвај доаѓа до здив

Ѓорѓе Давид вчера ја извести јавноста по пат на социјалните мрежи дека заболел од корона вирусот. Вака…Воспаление на дробовите, страшно кашлање- се борел за воздух...

Естрада 26.03.20 | 14:38

Потврдено е, имам коронавирус: Член на жирито на Ѕвездите на Гранд е заразен, а има само една порака за сите

Ѓорѓе Давид на социјалните мрежи потврди дека има коронавирус. За жал…потврдено ми е дека имам Ковид 19!Не сфаќам…очаен сум.Вирусот ќе помине, ама болницата!!!Пекол!!!Како...

Филм 26.03.20 | 10:57

Драматургот Теренс Мекнели почина од коронавирусот

Американскиот драмски писател Теренс Мекнели, автор на „Бакнежот на жената пајак“ и „Френки и Џони“, почина на Флорида на возраст од 82 години од компликации предизвикани...

Естрада 25.03.20 | 21:29

„Остани дома“ со Марио Стојановски: Да уживаме во убавите македонски и балкански песни

Виртуелна кафана со Марио Стојановски и балкански песни. Уметниците успеваат и во ова време невреме да запеат. Така Марио Стојановски член на групата „Мерак“ кои ги препеаја...

Естрада 25.03.20 | 10:13

Мирно спиј душо моја: Се огласи Северина длабоко потресена!

Петнаесетгодишното девојче кое беше тешко повредено во земјотресот кој во неделата рано нутро се случи во Загреб, почина вчера во попладневните часови. Ова го растажи...