Категорија: Сцена
Естрада 13.03.23 | 09:57

Старлетата му посветила интимна тетоважа на криминалецот од Кале

Сегашното момче на Александра Николиќ откри дека таа има посветено тетоважа на поранешната љубов Јетон Кривањева. Тетоважата се наоѓа на интимниот дел од телото и не...

Музика 13.03.23 | 08:42

Егзит најави голем настан годинава во Струмица

Откако ланското издание на големиот „Get EXITed“ настан во Струмица ги надмина сите очекувања, собирајќи повеќе од 20.000 посетители, тимот на ЕГЗИТ (Exit) во соработка со општината...

Филм 13.03.23 | 08:33

Everything Everywhere All at Once триумфираше на 95-тото доделување „Оскари“

Американската Академија за филмски уметности и науки ги додели вредните статуетки на свеченоста што се одржа утрово во „Долби театарот“ во Лос Анџелес. Филмот за „Сѐ...

Естрада 13.03.23 | 08:18

Револверашот Цеца: Дома чувала 11 пиштоли

Цеца Ражнатовиќ беше уапсена на 17 март 2003 година, пет дена по убиството на премиерот Ѓинѓиќ а во таа прилика во нејзината вила во Белград биле пронајдени поголемо количество...

Естрада 12.03.23 | 21:22

Раперот Коста Тич (28) почина само неколку часа откако колабирал среде концерт

Јужноафриканскиот рапер Коста Тич ненадејно почина викендов, објави неговото семејство на Инстаграм. Смртта следеше неколку часа по неговиот настап на музички фестивал....

Филм 12.03.23 | 17:31

Кој ќе добие вечерва „Оскар“ во театарот „Долби“?

Академијата за филмски уметности и науки ќе ги додели Оскарите в недела навечер на 95-та церемонија во театарот Долби во Лос Анџелес. Листа на главни номинации за наградата...

Музика 12.03.23 | 17:23

Култините албуми на „Екатарина Велика“ ќе бидат повторно објавени по повод 40 години од „Катарина II“

Благодарение на успешната соработка на „ПГП РТС“, „ЗКП РТВ Словенија“  и Задужбината Милан Младеновиќ повторно на дигиталните сервиси се достапни албумите на белградската...

Естрада 12.03.23 | 13:28

Здравко Чолиќ го гаѓаа со градници

Здравко Чолиќ го „запали“ Задар. Во целосно распродадената најголема спортска сала во Задар, неговото музичко патување траеше повеќе од три часа, во кое изведе дури...

Естрада 11.03.23 | 21:42

Архитектот на Северина: Одлично си поминавме во клубот со уште десетина другари

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ пред два дена се забавуваше на настап на српската пејачка Ана Николиќ во еден ноќен клуб во Загреб, а вниманието го привлече мистериозното...

Филм 11.03.23 | 18:51

Том Хенкс доби „Златна малина“ за лошата изведба во филмот „Елвис“

Том Хенкс е актерско име кое нешто повеќе од четириесет години е синоним за неверојатен талент за глума. Сепак, организаторите на пародичните филмски награди Златна...

Естрада 11.03.23 | 15:14

Веќе го преболe: Старлетата на криминалецот убиен на Кале фатена во врел секс со новото момче

Александра Николиќ која во Македонија стана славна по врската со убиениот криминалец Јетон Кривањева добро се забавува во реалното шоу „Задруга“. Таа имаше врел секс...

Филм 11.03.23 | 11:35

Ова се главните номинации за „Оскарите“

Академијата за филмски уметности и науки ќе ги додели Оскарите в недела навечер на 95. церемонија во театарот Долби во Лос Анџелес. Листа на главни номинации за наградата...

Филм 10.03.23 | 20:32

„Утешни“ награди од по 126.000 долари: И тие што нема да добијат „Оскар“, ќе си одат дома со полни раце

Oд манифестацијата за доделување на „Оскарите“, и оние номинирани кои нема да добијат статуетка ќе си одат дома со полни раце, бидејќи за сите е подготвен луксузен пакет...

Филм 10.03.23 | 16:12

Почина актерот Роберт Блејк

Американскиот глумец Роберт Блејк, познат по улогите во ТВ-серијата „Барета“ од 1970-тите и филмот „Ладнокрвно“, почина на 89-годишна возраст, во својот дом во Лос Анџелес....

Естрада 10.03.23 | 13:51

Лила го победи ракот: На моменти се смеам гласно, па на моменти ќе ми надојдат солзи…

По повеќе од една година исполнета со неизвесност, очекувања, терапии и стравови, омилената ТВ-водителка победнички може да каже дека е здрава! Во битката со канцерот,...

Музика 10.03.23 | 13:19

Хуманитарен концерт за Турција и Сирија во Центар Јадро

В сабота, на 11 март со почеток од 12 часот, во КСП Центар Јадро ќе се одржи хуманитарен концерт за погодените семејства од катастрофалните земјотреси во кој загинаа повеќе...

Музика 10.03.23 | 13:13

По долго време нова песна на Коки: Ја работев долго, буква по буква, нота по нота…

После подолга пауза, со нов музички проект изненади познатиот музичар Никола Коки Јанков. Вчера на социјалните мрежи тој ја промовираше неговата најнова песна со наслов...

Музика 10.03.23 | 09:51

Лејди Гага нема да настапи на доделувањето на Оскарите в недела

Пејачката Лејди Гага нема да ја изведе својата номинирана песна „Hold My Hand“ од филмот „Топ ган: Маверик“ на доделувањето на Оскарите в недела, 12 март. Пејачката беше...

Музика 09.03.23 | 21:16

Дина Јашари е финалист на ХЕМИ Музички Награди 2023

Центарот на европската мрежа за размена на музички иновации – „ХЕМИ“ (Hub for the Exchange of Music Innovation – HEMI) ги соопшти деветте финалисти на годинешните „ХЕМИ“ Музички...

Естрада 09.03.23 | 16:19

Ноле за 8 март ја однесе Јелена на концерт на Црвена Јабука

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и приреди романтично изненадување на својата сопруга Јелена за 8 март. Властите во САД го одбија барањето на Новак Ѓоковиќ...