Сопругот на починатата текстописец Марина Туцаковиќ, Александар Радуловиќ Фута, ги пријавил каналите на неколку пејачи на Јутјуб поради наводна злоупотреба на авторските права, а некои канали на популарни пејачи веќе се затворени. Последен случај е Јутуб каналот на Јелена Карлеуша.

– Многу ми е жал што гледам дека одредени луѓе на нашата музичка сцена кои се дел од неа сепак си дадоа толку големо значење, што се уште не дозволуваат мојот син, кој за жал почина, до ден денес да почива во мир и да навредува. него заради лични и меѓусебни конфликти или незадоволство! Потценување е да се каже дека сум негативно изненаден и дека денес е тешко да се задржи достоинството и почитта

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.