Ознака: Јелена Карелуша
Естрада 07.05.24 | 18:30

Ќе го гледате ли? Нетфликс ќе снима филм за Јелена Карлеуша

Една од најголемите српски ѕвезди Јелена Карлеуша ќе зборува за тоа како ѕвездите го слават еден од најважните христијански празници. По тој повод пејачката откри ексклузивна. –...

Естрада 30.04.24 | 20:44

Карлеуша: Душко не ме допрел пет години

На Јелена Карлеуша не и е проблем да ја каже вистината, а нејзиниот однос со сопругот Душко Тошиќ кој со години е лош. Taa се пожали дека Душко не ја допрел пет години иако...

Естрада 18.03.24 | 12:21

Фута, сопругот на Марина Туцаковиќ: Карлеуша е класичен „пациент“

Сопругот на Марина Туцаковиќ проговори за „Информер“ откако претходно упати срамни обвинувања кон Јелена Карлеуша. Композиторот Александар Радуловиќ ја шокираше...

Естрада 03.03.24 | 16:12

Kaрлеуша се запозна со Георгина на Роналдо

Јелена Карлеуша и Ѓорџина Родригез се запознаа на модната недела во Париз, а нивниот разговор го потресе фудбалскиот свет. Ѓорџина  и открила на „српската дива“ кога...

Естрада 23.02.24 | 20:19

Карлеуша: Украдениот ѓердан на Цеца постои, го крие во сеф

Jeлена Карлеуша ја искоментира изјавата на Цеца Ражнатовиќ дека не носи ѓердан кој бил украден во војната во Босна. Карлеуша тврди дека приказната е точна и оти спорниот...

Естрада 25.01.24 | 22:20

Kaрлеуша: Аркан го уби братот на Џеј, а Цеца сега ја пее песната во филмот за неговиот живот

Јелена Карлеуша откри досега непознати детали за животот на Џеј Рамадановски и семејството Ражнатовиќ.Таа за „Курир.рс“ вели дека е парадокс Цеца да е пее насловната...

Естрада 16.01.24 | 15:12

Kaрлеуша: Душко ми рече: „Да не беше ти ќе играв за Реал Мадрид“

Јелена Карлеуша се пожали дека се уште законскиот сопруг во една прилика и рекол дека да не била нејзината лоша репутација, тој ќе играл за Реал Мадрид.   Мисли дека...

Естрада 02.01.24 | 13:01

Јелена Карлеуша му го плати погребот на момчето криминалец

Јелена Карлеуша по долги години проговори за нејзината романса со жестокото момче Зоран Давидовиќ Чанда кој беше убиен пред 24 години на само 27 години. Со Зоран бев седум...

Естрада 23.12.23 | 21:23

Карлеуша носеше маска на лицето за никој да не ја препознае

Милица Павловиќ вечерва одржува концерт во белградска „Арена“. Нејзината колешка и пријателка Јелена Карлеуша се обиде да биде незабележана. Таа беше облечена од...

Естрада 08.11.23 | 22:29

Карлеуша: Мажите ми требаат само за секс, сѐ друго можам сама

Јелена Карлеуша вели дека во животот сѐ може сама и дека мажите и требаат само за секс.Таа вели дека имаат специфичен однос со се уште официјалниот сопруг Душко Тошиќ. „Ме...

Фудбал 09.08.23 | 16:12

Јелена ќе збесне од љубомора: Душко ја однесе новата девојка на Бора Бора

Манекенката Ана Јовановиќ се најде во центарот на вниманието на јавноста поради  аферата со фудбалерот Душко Тошиќ. Неколку пати беа фатени на исто место, а сега манекенкатана...

Естрада 05.08.23 | 21:12

Сопругот на Марина Туцаковиќ и го исклучи Јутуб каналот на Карлеуша поради неплатени авторски права

Сопругот на починатата текстописец Марина Туцаковиќ, Александар Радуловиќ Фута, ги пријавил каналите на неколку пејачи на Јутјуб поради наводна злоупотреба на авторските...

Фудбал 27.05.23 | 21:40

„Гробарите“ не го сакаат Огнен на Јелена Карлеуша во Партизан

Веста дека Огњен Врањеш би можел да биде ново засилување на Партизан не наиде на позитивна реакција кај „Гробарите“. Црно-белите приврзаници развиорија транспарент...

Вести 09.01.23 | 11:10

Карлеуша си стои на зборот: Точно е дека изјавив дека животот на мојот сопруг нема смисла без мене, тоа е мојот цврст став

Јелена Карлеуша вели дека сопругот Душко Тошиќ повторно ја разочарал на Божиќ. Минатата година на тој празник пејачката го пријавила фудбалерот за семејно насилство,...

Естрада 05.07.22 | 15:50

Првиот брак на Карлеуша „пукна“ поради тоа што сопругот ја фати со телохранителот

Поп дивата Јелена Карлеуша денеска излезе со официјално соопштение за медиумите дека се разведува од поранешниот фудбалер, а сега менаџер Душко Тошиќ по 14 години брак...

Естрада 10.01.22 | 15:10

Се огласи и Јелена: Душко Тошиќ ја удри сопругата, интересно е што молчите за тоа

Душко Тошиќ ја удри сопругата! Интересно… Не што направи, слабич како слабич, а ги има толку многу! Интересно е што молчите за тоа! – напиша Јелена. Јелена Карлеуша...

Естрада 09.01.22 | 16:33

Душко и Јелена живеат како кучето и мачето: Kога ќе се скараат тој си оди во својата дома

Роднините и пријателите на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ велат дека тие со години имаат затегнати односи. Живеат како куче и маче, некогаш се заедно а некогаш разделени. Фудбалерот...

Естрада 08.01.22 | 21:26

Eте зошто „пукнала“: Карлеуша разбрала дека Душко за Нова Година во Турција заминал со друга девојка

Се уште не стивнува прашината која се крена  дека Јелена Карлеуша го пријавила  Душко Тошиќ за насилство на Божиќ. Капката која ја прелила чашата и довела до хаос била...

Музика 03.01.22 | 11:25

Го начекаа на сред улица: Карлеуша Новата година ја дочека работно, а потоа се појави и фотографија од Душко

Новата 2022 година пејачката Јелена Карлеуша ја дочека на градскиот плоштад во Белград каде направи спектакуларно шоу за паметење. И додека таа ги забавуваше над 20-те...