Скандалот со Душко Тошиќ можел да се избегне, коментираат српските медиуми. Каршеуша и новото момче првично планирале да се сретнат во неговиот дом, но Јелена го променила планот.

Пејачката Јелена Карлеуша веќе некое време е во врска со 16 години помладиот кошаркар Никола Јовановиќ.Душко Тошиќ среде ноќ ги фатил во вилата во која се уште заеднички живеат со Јелена, по што направил скандал.

Јелена и Никола планирале вечера во неговиот дом, но бидејќи ја мрзело да се подготвува и да оди кај него, му рекла дека е најдобро тој да дојде кај неа.

Никола се согласил и  се било супер додека не се појавил Душко. Се разбира, никој не го очекувал бидејќи претходно најави дека нема да биде дома неколку дена.

Кога ги видел почнале кавги, а Јелена тврди и физичко малтретирање.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.