Домашните и регионалните медиуми со деновиве пишуваат за инцидентот во вилата на семејството Тошиќ, кога Јелена Карлеуша го пријави својот сопруг Душко Тошиќ за физички напад врз неа и нејзиниот пријател.

Сепак изгледа пејачката заборави на несогласувањата со сопругот.

Доказ за ова за тоа е тоа што Јелена на својот официјален Тикток налог сподели стари снимки од времето на најголемата љубов со Душко, на кои се гледа дека тие се бакнуваат, прегрнуваат и уживаат.

Снимката ја следи текстот од емотивната балада на нејзината другарка, Милица Павловиќ „Прости“.

@ninanebuninazemljii 𝐀𝐥𝐢 𝐨𝐧𝐢 🥺💔 #jelenakarleusa #duskotosic #prastaj #milicapavlovic #love #ljubav #divorced #alpha #omega #balkan #viral #foryoupage #ocunafyp😩🔫 [@TikTok ♬ original sound – 🇷🇸

На ова има разни коментари. Едни се радуваат што нивната љубов победува, но други сметаат дека ЈК не смее да помине преку физичкиот напад врз неа.

Инаку Јелена пред неколку месеци истакна дека е сигурна дека Душко не ја сака, но дека таа се уште го сака, што со оваа снимка и докажува.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.