Ознака: душко тошиќ
Естрада 16.01.24 | 15:12

Kaрлеуша: Душко ми рече: „Да не беше ти ќе играв за Реал Мадрид“

Јелена Карлеуша се пожали дека се уште законскиот сопруг во една прилика и рекол дека да не била нејзината лоша репутација, тој ќе играл за Реал Мадрид.   Мисли дека...

Фудбал 08.01.24 | 19:44

Душко ги однесе ќерките во родното село: А, со кого Карлеуша го помина Божик?

Поранешниот фудбалер Душко Тошиќ ги однесе ќерките Ника и Атина во своето село Орловат, каде во  мир  ги помина божиќните празници. Тошиќ на Инстаграм се пофали со фотографија...

Естрада 11.09.23 | 21:01

Карлеуша за Душко: Со сите сили се потруди да ми го загорчи животот, тој е мојата животна грешка!

Врската помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ веќе подолго време ја интригира јавноста, а по промоцијата на последниот албум пејачката за српските медиуми откри дека...

Фудбал 09.08.23 | 16:12

Јелена ќе збесне од љубомора: Душко ја однесе новата девојка на Бора Бора

Манекенката Ана Јовановиќ се најде во центарот на вниманието на јавноста поради  аферата со фудбалерот Душко Тошиќ. Неколку пати беа фатени на исто место, а сега манекенкатана...

Фудбал 05.07.23 | 11:58

Душко Тошиќ го избрка од клубот поранешниот љубовник на Карлеуша

Душко Тошиќ го намести Огње Врањеш  клубот Хатај повеќе да не смета на него. Поранешниот српски репрезентативец успешно се занимава со менаџерска работа. Тој е особено...

Вести 09.01.23 | 11:10

Карлеуша си стои на зборот: Точно е дека изјавив дека животот на мојот сопруг нема смисла без мене, тоа е мојот цврст став

Јелена Карлеуша вели дека сопругот Душко Тошиќ повторно ја разочарал на Божиќ. Минатата година на тој празник пејачката го пријавила фудбалерот за семејно насилство,...

Естрада 07.01.23 | 19:35

Карлеуша не му дава развод на Душко: Тој е ништо без мене

Поранешниот фудбалер Душко Тошиќ и сопруг на Јелена Карлеуша  се огласи преку својот адвокат Никола Премовиќ. -Поради последните изјави на Јелена Карлеуша за Душко...

Сервиси 12.11.22 | 11:36

„Се плашам, ми се јави и ми се закани“: Единствениот човек кој успеа да ја замолчи Карлеуша, а не е Душко

Пејачката Јелена Карлеуша одржа прес-конференција по повод новогодишниот концерт, на која се осврна и на врската со Душко Тошиќ. Не знам зошто сите ги интересира мојот...

Естрада 05.07.22 | 18:01

Душко повеќе не се гледа како дел од нашето семејство: Се разведува Карлеуша по 14 години брак

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ и пејачката Јелена Карлеуша се разведуваат по четиринаесет години брак. Познатата пејачка оваа информација ја објави на нејзиниот Инстаграм...

Естрада 08.04.22 | 15:11

Обвинителството нема да го гони кривично Душко за тоа што наводно ја тепаше Карлешуша

Јелена Карлеуша денеска  се појави во Првото основно јавно обвинителство во Белград, на рочиште за драмата која се случила во нејзиниот семеен дом на Божиќ – кога...

Естрада 13.01.22 | 12:24

Душко Тошиќ во тешка здравствена состојба, нова драма по драмата со Карлеуша

Српскиот фудбалер и сопруг на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ е со влошена здравствена состојба, пренесуваат српските медиуми. Нему му бил дијагностициран ковид-19, по што...

Естрада 12.01.22 | 10:39

Го пријавува за насилство, па го моли: Карлеуша го наговара Душко да оди со неа во Дубаи, сака да го спаси бракот

Хаосот кој настана на Божиќ, кога Јелена Карлеуша го пријави Душко Тошиќ во полиција за насилство, полека стивнува. Пејачката која претстојниот викенд има настап во...

Естрада 11.01.22 | 22:36

Родителите го дале Душко Тошиќ во дом, бидејќи живееле во тешка беда!

Откако, според српските медиуми, избила кавга меѓу Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, во која тој наводно ја плукнал и ѝ удрил шлаканици, за што сведочеле...

Калеидоскоп 11.01.22 | 15:48

По драмата со Карлеуша, Тошиќ е уништен: Соопшти тажни вести

Душко Тошиќ последниве денови проживува вистинска драма. Прво сопругата Јелена Карлеуша пред пет дена го пријави во полиција за насилство, по што доби забрана за приближување...

Естрада 11.01.22 | 09:17

Во случај на развод, на Карлеуша и следуваат милиони евра: Ова се цифрите и имотот кој би го делеле

Бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ со денови е во центарот на интересирањата, бидејќи пејачката за Божиќ го пријави сопругот за семејно насилство. Многумина се...

Естрада 10.01.22 | 15:10

Се огласи и Јелена: Душко Тошиќ ја удри сопругата, интересно е што молчите за тоа

Душко Тошиќ ја удри сопругата! Интересно… Не што направи, слабич како слабич, а ги има толку многу! Интересно е што молчите за тоа! – напиша Јелена. Јелена Карлеуша...

Естрада 10.01.22 | 09:50

Се јави Душко: Jeлена лаже, не ја ни допрев

Душко Тошиќ на полициското рочиште потврдил декаво семејниот дом на Дедиње имало кавга меѓу него и неговата сопруга, пејачката Јелена Карлеуша, но изјавил дека нејзините...

Естрада 10.01.22 | 00:32

Конечно и Тошиќ се јави: Ме претставувате како насилник, но јас не се пронаоѓам во тие наслови

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ вечерва преку Инстаграм им се обрати на своите следбеници, но и на медиумите, пријателите и роднините. Душко со жалење...

Естрада 09.01.22 | 17:57

Сепак бил голем инцидент: Душко уште 30 дена има забрана за приближување на Јелена

Белградскиот Основен суд  за уште 30 дена ја продолжи итната мерка за забрана за приближување и комуникација со сопругата на фудбалерот Душко Тошиќ, пренесува „Танјуг“....

Естрада 09.01.22 | 16:33

Душко и Јелена живеат како кучето и мачето: Kога ќе се скараат тој си оди во својата дома

Роднините и пријателите на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ велат дека тие со години имаат затегнати односи. Живеат како куче и маче, некогаш се заедно а некогаш разделени. Фудбалерот...