Душко Тошиќ го намести Огње Врањеш  клубот Хатај повеќе да не смета на него.
Поранешниот српски репрезентативец успешно се занимава со менаџерска работа. Тој е особено влијателен во Турција каде може да заврши трансфери во речиси секој клуб.

Тоа само по себе не би било особено интересно, доколку тој потег не значеше дека Огњен Врањеш го напушта клубот!

Откако Душко Тошиќ донесе играч кој игра на истата позиција како Врањеш, стана јасно дека во клубот нема да има место за поранешниот репрезентативец на Босна и Херцеговина.

Огнен и Душко се поранешни партнери на Јелена Карлеуша и причина за развод од Тошиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.