Ознака: Јелена Карлеуша
Естрада 19.03.23 | 11:44

Фановите се загрижени за нејзиното здравје: Снимката на Карлеуша ги збуни сите, што ли се случува?

Околу пејачката Јелена Карлеуша постојано се водат дебати во врска со нејзините фотографии и снимки. Полемиката е дали нејзиниот изглед е резултат на фотошоп обработка...

Естрада 26.01.23 | 10:38

Тој бил најголемата љубов на Карлеуша, тешко ја поднела неговата смрт

Иако Јелена Карлеуша официјално сè уште е во брак со Душко Тошиќ,  според српските медиуми пејачката и фудбалерот се разделени и не се во добри односи. Тие се заедно...

Естрада 10.01.23 | 16:16

Црно и провидно: Карлеуша покажа буквално сè

Пејачката Јелена Карлеуша  ја крена публиката на нозе во елитен хотел. Она што тогаш привлече најголемо внимание е нејзината облека од која мажите не можеа да го тргнат...

Естрада 07.01.23 | 19:35

Карлеуша не му дава развод на Душко: Тој е ништо без мене

Поранешниот фудбалер Душко Тошиќ и сопруг на Јелена Карлеуша  се огласи преку својот адвокат Никола Премовиќ. -Поради последните изјави на Јелена Карлеуша за Душко...

Вести 06.01.23 | 22:00

Ова е дно: Јелена Карлеуша му возврати на Душко во жестокото соопштение

Откако адвокатскиот тим на Душко Тошиќ денеска објави официјално соопштение во кое се наведува дека тој го почитува секој сегмент од договорот за мирен и консензуален...

Естрада 31.12.22 | 23:12

Јелена Карлеуша како снежна кралица: Спектакуларен новогодишен стајлинг на хуманитарен концерт за децата

Во долг тесен фустан со ракавици и голема крзнена шапка, Јелена Карлеуша се појави како снежна кралица во бело. Својот спектакуларен новогодишен изглед, Јелена го надополни...

Естрада 15.12.22 | 19:42

Kaрлеуша: За Србија би му го исп***ла и на Бајден

Јелена Карлеуша даде предлог како Србија да го задржи Косово. Популарната ЈК истакна дека, ако тоа е потребно, таа ќе биде првата што орално ќе го задоволи претседателот...

Естрада 27.11.22 | 15:15

Карлеуша е згодна и во кревет и на плажа

Јелена Карлеуша реши овој есенски одмор да го помине во Дубаи. Таа во ОАЕ отпатува сама бидејќи ќерките имаат училишни обврски. Популарната ЈК редовно ги информира фановите...

Сервиси 12.11.22 | 11:36

„Се плашам, ми се јави и ми се закани“: Единствениот човек кој успеа да ја замолчи Карлеуша, а не е Душко

Пејачката Јелена Карлеуша одржа прес-конференција по повод новогодишниот концерт, на која се осврна и на врската со Душко Тошиќ. Не знам зошто сите ги интересира мојот...

Естрада 07.11.22 | 21:43

„Порничарко, имаш две ќерки“: Карлеуша настапи само со врвца на задникот

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша повторно шокираше со својот изглед, овојпат на настап во Загреб каде се појави само по кожени врвци. Таа изгледот повторно го промовираше...

Естрада 01.11.22 | 09:30

„Жал ми е за твоите деца“: Карлеуша ги вознемири српските мајки како ѓавол за Ноќта на вештерките

Во нејзин стил, разголено и провокативно, Јелена Карлеуша се маскираше во ѓавол за Ноќта на вештерките. Српската ѕвезда фотографиите ги сподели на „Инстаграм“ и се...

Калеидоскоп 17.08.22 | 10:10

Документите за развод не се предадени, морав да му оддржам важна лекција: Карлеуша проговори за разводот со Душко

Српската пејачка Јелена Карлеуша во интервју за српските медиуми откри детали кои ја интересираат јавноста. Карлеуша меѓу останатото откри детали и за разводот со...

Калеидоскоп 22.07.22 | 19:39

Колку ќе дадат тие, јас ќе дуплирам: Градоначалникот на Лесковац застана во одбрана на Карлеуша

Горан Цветановиќ им се обрати на медиумите по петицијата на здружението Лесковац да се соберат пари за да и се даде на пејачката да не им пее на отворањето на овогодинешната...

Естрада 18.07.22 | 20:55

Шок за мажите: Jeлена Карлеуша ги намали градите

Јелена Карлеуша е позната по своите огромни гради кои гордо ги истакнува. Но, пред неколку дена таа се појави на настап кој ги шокираше мажите. ЈК имаше гради кои оддалеку...

Естрада 09.07.22 | 22:37

Само што се разведе нови проблеми за Карлеуша: Поранешниот љубовник Огнен Врањеш влегува во „Задруга“ за да ги открие сите нивни тајни

Фудбалерот Огњен Врањеш (32), кој покрај резултатите што ги постигна во фудбалот, го поврзуваат и со бројни афери со пејачи и ријалити ѕвезди добил примамлива понуда да...

Естрада 08.07.22 | 22:13

Погледнете во каков рај ќе живее Јелена по разводот од Душко

Јелена Карлеуша по 14 години брак се разведе од Душко Тошиќ. Пејачката на Инстаграм објави дека таа и Душко се договориле старателството за ќерките. Јелена ќе живее со...

Музика 05.07.22 | 18:27

Јелена сама се всели во новата вила: Проговорија соседите на Карлеуша и Тошиќ

Пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ по 14 години решија да стават точка на бракот. Парот во бракот има две ќерки. Јелена на Инстаграм објави дека почнува...

Естрада 05.07.22 | 18:01

Душко повеќе не се гледа како дел од нашето семејство: Се разведува Карлеуша по 14 години брак

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ и пејачката Јелена Карлеуша се разведуваат по четиринаесет години брак. Познатата пејачка оваа информација ја објави на нејзиниот Инстаграм...

Македонија 29.06.22 | 18:18

И Карлеуша влезе во македонското собрание

Попладнево во Собрание продолжуват пратеничките прашања. Министерот Бектеши во својот говор дури ја спомена и познатата српска ѕвезда Јелена Карлеушта. Тој одговарајќи...

Естрада 17.06.22 | 08:50

Jeлена Карлеуша со приватен авион леташе за Битола

Јелена Карлеуша настапуваше во Битола. Таа на тргнување се пофали дека за Македонија заминува со приватен авион. Популарната ЈК беше скоцкана од глава до пети. Облечена...