Деновиве сите домашни медиуми пишуваа за тоа дека постои некаков конфликт меѓу Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша. Овие шпекулации станаа јавни откако пејачките повеќе не се следеа на Инстаграм.

Тие две со години беа во добри односи и заедно беа дел од жирито на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“. Сепак, се чини дека сега ќе се смират и тоа токму на Божиќ.

Јелена објави фотографии на Инстаграм кои се создадени претходната година, а потоа сподели и слика со Марија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.