Ознака: Огнен Врањеш
Фудбал 13.02.20 | 14:48

Навивачите не го сакаат Огнен во репрезентацијата бидејќи е Србин

Навивачите на Босна и Херцеговина испратија писмо до федерацијата Огнен Врањеш да не се враќа во репрезентацијата.Како причина тие го наведуваат фактот штто фубалерот...

Сцена 12.02.20 | 23:53

По Врањеш, Карлеуша го возврати ударот

Пред повеќе една година во јавноста одекна вест дека Јелена Карлеуша е во тајна врска со фудбалерот Огнен Вранеш, а за тоа и денеска се зборува. Фудбалерот досега воопшто...

Естрада 10.01.20 | 21:44

Карлеуша со нова порака до Огнен: Нека цркнат сите во најголеми маки

Откако Јелена Карлруша го обвини дека поранешниот љубовник Огнен Врањеш и се мота околу куќата, тој побрза да и врати дека е психопат и оти никако не можел да биде таму...

Естрада 01.01.20 | 21:12

На Карлеуша ова нема да ѝ се допадне: Oгнен Новата година ја мина во друштво на Цеца

Фудбалерот Огнен Врањеш, кој стана познат по аферата со Јелена Карлеуша, се чини дека конечно ја заборави. Тој Новата година ја мина во Белград. Иако сите очекуваа да...

Фудбал 31.12.19 | 21:44

Новиот селектор му ја прости Карлеуша: Врањеш се враќа во репрезентацијата на БИХ

Се чини дека 2020 година ќе биде успешна година за Огнен Врањеш. Фудбалерот имаше тешка година зад себе, афера со Карлеуша, развод, остана без клуб.. Но, конечно стигнуваат...

Фудбал 01.11.19 | 23:45

Две плати во минус: Поради роденденот со Цеца Врањеш казнет со 100.000 евра од клубот

На Огнен Врањеш никако да му тргне. Откако се разведе и расчисти со Јелена Карлеуша, повторно има проблеми. Овој пат не станува збор за неговата поранешна афера со пејачката...

Фудбал 28.10.19 | 19:22

Навивачите на Олимпијакос со транспарент: Убиј се, Огнен Врањеш со малото к..ре“

Навивачите на Олимпијакос решиле да не го остават на мира фудбалерот на АЕК, Огнен Врањеш поради неговата врска со Јелена Карлеуша. По знамето со нејзниот лик, сега се...

Фудбал 16.10.19 | 10:46

Ја заборави Карлеуша: Огнен Врањеш си фати блогерка

Фудбалерот Огнен Врањеш по аферата со Јелена Карлеуша и развоот на бракот, има нова љубов. Тој е во врска со српската блогерка Зорана Јовановиќ, со уметничко име „Zorannah”. Таа...

Естрада 18.09.19 | 10:56

Се разведе Огнен Врањеш, ќе плаќа по 3.000 евра месечно

Босанскиот фудбалер од редовите на грчки АЕК, во понеделникот и официјално се разведе од сопругата Даниела. По осум години парот го окончал бракот на мирен начин во...

Сцена 05.09.19 | 15:53

Јелена Карлеуша со искрена изјава на судењето со Огњен Врањеш

Јелена Карлеуша вчера се појави на судењето со Огњен Врањеш во Основниот суд во Белград, додека пак овој пат не се појави босанскиот фудбалер. Карлеуша се појавила во...

Естрада 20.03.19 | 10:41

Врањеш остана без клуб поради Карлеуша, Просинечки со порака…

Фудбалерот Огњен Врањеш повеќе не е член на националната фудбалска репрезентација на БиХ. Селекторот Роберт Просинечки уште еднаш се обиде да објасни дека не го отстранил...