Ознака: душко тошиќ
Естрада 30.10.19 | 23:30

Сите детали од распадот на бракот на пејачката и фудбалерот: Еве како после љубовната афера се развеле Карлеуша и Душко

Јелена Карлеуша и ДушкоТошиќ постигнале договор за развод на бракот уште пред неколку недели и официјалната разделба меѓу нив би требала да се случи за еден месец, кога...

Сцена 30.10.19 | 12:21

Крај на бракот? Тошиќ ги избриша сите заеднички фотографии со Карлеуша

Сопругот на популарната српска пејачка Јелена Карлеуша,  фудбалерот Душко Тошиќ повлекол потег кој предизвикал шок во јавноста. Јелена не останала должна и веднаш...

Естрада 16.10.19 | 09:21

Отиде ли предалеку: Карлеуша јавно ги спореди Душко Тошиќ и Огњен Врањеш

Јелена Карлеуша првпат јавно одлучи да проговори за Огњен Врањеш, обвинувајќи го дека ѝ го направил животот пекол. Вели дека заради него животот ѝ бил во опасност,...

Естрада 24.09.19 | 13:48

Извини: Јелена му испрати порака на Душко!

Почетокот на 2019 година дефинитивно ја одбележа скандал во чие средиште беше Јелена Карлеуша, кога се појавија гласини за нејзината наводна афера со фудбалерот Огњен...

Естрада 24.09.19 | 09:42

Ќе се убиеле со поглед: Прва средба на Душко и Огњен после секс аферата со Карлеуша!

Душко Тошиќ и Огњен Врањеш се сретнале првпат после порно аферата која го потресе Балканот, а чии главни актери беа токму босанскиот фудбалер и Јелена Карлеуша. Шок...

Сцена 21.09.19 | 15:37

Брена во акција да го спаси бракот на Јелена и Душко

Лепа Брена била видена во еден ресторан во Белград во друштво на фудбалерот Душко Тошиќ, кого, наводно, се обидувала да го разубеди да не се разведува и да го спаси бракот...

Естрада 17.08.19 | 20:37

Според подарокот за роденден, Душко навистина ѝ прости на Јелена

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска полни 41 година, а според српските медиуми нејзиниот сопруг има доста скап подарок за неа. Јелена последната година помина низ...

Естрада 30.06.19 | 11:05

Карлеуша троши како Душко сè уште да ѝ е маж

Јелена Карлеуша пестојува во Турција, на одмор со ќерките и тетка ѝ, а времето главно го користи за да ги покажува силиконите и периките. Во последното појавување на...

Естрада 12.06.19 | 14:38

Им беше лојална 10 години, а сега е на улица поради Душко

Душко Тошиќ воведува драстични месрки во брачната заедница со Јелена Карлеуша. Фудбалерот пред неколку дена се врати од Кина, а првото нешто што го направил била промена...

Сцена 10.06.19 | 13:19

Карлеуша: Не се разведувам, но ако дојде до тоа причината ќе е „Гранд“

Јелена Карлеуша за прв пат ја откри вистината за својот брак со фудбалерот Душко Тошиќ, после наводните шпекулации дека се разведуваат и скандалот со Врањеш. Имено,...

Естрада 03.06.19 | 18:28

Душко на свадба без Јелена

По мало затишје Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша повторно се во центарот на вниманието. Фудбалерот викендов се појави на свадба на неговиот пријател Лола Смиљаниќ без...

Фудбал 25.05.19 | 16:14

Душко Тошиќ како од мајка роден: Фудбалерот во врела прегратка на 7 години постара манекенки(+18)

Душко Тошиќ, фудбалер на кинескиот Гуанжу имал интересен менекенски излет на почетокот на неговата фудбалска кариера. Мажот на Јелена Карлеуша, кој во последно време...

Интима 25.05.19 | 12:02

Душко Тошиќ како од мајка роден – Фудбалерот во топла прегратка со постара манекенка

Фудбалерот Душко Тошиќ имал интересен манекенски излет на почетокот на неговата фудбалска кариера. Тогаш друштво му правела седум години постарата манекенка Александра...

Естрада 09.05.19 | 11:25

Брате, те прави мајмун, изгледаш како маченик

Играчите од фудбалската репрезентација на Србија го посоветувале својот соиграч, Душко Тошиќ, да што поскоро се разведе од Јелена Карлеуша, зошто таа прави мајмун од...

Калеидоскоп 07.05.19 | 21:21

Не можеше вечно да молчи: Се огласи и Душко Тошиќ

Од почетокот на годинава Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ без конкуренција се најприсутни во српските медиуми кои секојдневно пишуваат за нив. Сè започна кога беше објавено...

Естрада 05.05.19 | 18:59

Сораја со своја верзија на врската со Душко

Спрската старлета Сораја, која неодамна тајно се венча со руски милијардер, реагира на новата афера дека била во тајна врска со сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ. Српските...

Калеидоскоп 04.05.19 | 11:25

Нараквицата од 60.000 евра ја разоткри аферата на Сораја со Душко: Тајното гледање се исплатело

Сораја Вучелиќ и Душко Тошиќ се запознале случајно, а веќе на прв поглед, сопругот на пејачката Јелена Карлеуша, се заинтересирал со старлетата. Почнал да и се додворува,...

Естрада 04.05.19 | 09:51

Душко ја уништи Карлеуша со старлета: Тошиќ одлепил по Сораја, и ветил дека ќе се разведе од Јелена

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ тајно се гледал со старлетата Сораја Вучелиќ, дознава српски Курир. Толку бил опчинет од неа, што и купил нараквица...

Естрада 26.04.19 | 09:29

Карлеуша во фустан од швалерката на Душко

Јелена Карлеуша направи договор за соработка со Софија Милошевиќ, младата српска дизајнерка која во екот на секс-аферата ја поврзаа со Душко Тошиќ. Наводно, и фудбалерот...

Калеидоскоп 24.04.19 | 19:14

Нема повеќе да ми набиваш рогови: Последната средба на Душко и Јелена поминала бурно

Душко Тошиќ неотповикливо поднел барање за развод брак од Јелена Карлеуша бидејќи не сака повеќе пеачката да го прави будала и да му набива рогови. Имено фудбалерот...