Пејачката Јелена Карлеуша одржа прес-конференција по повод новогодишниот концерт, на која се осврна и на врската со Душко Тошиќ.

Не знам зошто сите ги интересира мојот однос со Душко. Семејството е на куп, тој генерално мисли дека не треба да зборувам за него во медиумите и се плашам од неговиот адвокат сега. Последен пат кога го направив тоа, веднаш ми се јави неговиот адвокат и ми се закани, им изјави таа пред насобраните новинари.

Потсетуваме дека за турбуленциите во бракот на Јелена и Душко се зборува веќе подолго време, а се’ ескалира на Божиќ годинава кога дошло до жестока расправија меѓу сопружниците, а наводно интервенирала и полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.