Поради санирање на уличен дефект од Ф-100 мм на ул.Иван Манолев бб (до Детска Градинка) во општина Бутел,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од ул.Иван Манолев.

Жителите нема да имаат вода до завршување со активностите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.