Поради уличен дефект на ул. Црноризец Храбар 26б, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од следниве улици: Црноризец Храбар, Гаврил Константиновиќ, Детелин Војвода, Буковиќ, Аврора и трговскиот центар.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување со санација на дефектот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.