Ознака: без вода
Сервиси 16.07.21 | 11:11

Дефект остави без вода жители на повеќе скопски улици

Поради уличен дефект до негово санирање без вода за пиење ќе бидат корисниците на улиците „Сречко Пужалка“ 17 и Товарник, како и на „Палмиро Тољати“ 104 б. ЈП Водовод...

Сервиси 08.07.21 | 10:06

Без вода дел од корисниците од Автокоманда, Железара и Качански пат

Прекин на водоснабдувањето изутрина од 09:30 часот имаат дел од корисниците од улиците „16 Македонска Бригада“, „Ташко Караџа“, „Јани Лукровски“, населба Железара и...

Економија 13.04.21 | 21:13

Тетовци повторно ќе добиваат вода на смени

Јавното комунално претријатие „Тетово” воведува рестрикции во водоснабдувањето за потрошувачи во два термини, за што сметаат дека ќе овозможи еднакво опслужување...

Сервиси 05.04.21 | 15:31

Без вода повеќе улици во Карпош 4

Без вода денеска ќе бидат улиците „Разловечко Востание“ бб, „Волгоградска“, „ВИЧ“, „Желево“ и „Соле Стојчев“, сите во Карпош 4, информираат од ЈП „Водовод и канализација“...

Сервиси 03.04.21 | 10:55

Без вода дел од „Партизанска”

Поради дефект на затварач Ф100мм, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од бул. „Партизански одреди” 74 а, 78, 80 и 88. Водоснабдувањето ќе биде прекинато...

Македонија 25.02.21 | 11:07

Дел од Тетово три дена без вода

Жителите на одредени населби во Тетово три дена се соочуваат со 24-часовен прекин во снабдувањето со вода за пиење. Станува збор за повисоките делови од градот кои се...

Сервиси 19.02.21 | 10:46

Дефект ги остави без вода МНР, А1 и МНТ

Корисниците на дел од улицата „Филип Втори“ и дел од булеварот „Гоце Делчев“, вклучително објектите на А1, МНТ и МНР, имаат прекинато водоснабсување поради уличен...

Сервиси 08.02.21 | 09:56

Повеќе улици во Тафталиџе без вода

Без вода денеска од 10 часот ќе бидат корисниците од улиците „Софиска“, „Његошева“, „Копенхагенска“ и „Бриселска“, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ –...

Сервиси 05.02.21 | 10:24

Без вода денеска повеќе улици низ Скопје

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „Марко Цепенков“, „Иван Козарев“, „Томе Томшич“, дел од „Христо Татарчев“, „Христофер Жефаровиќ“, „Роман Каскалиевиќ“...

Скопје 29.01.21 | 14:16

Без вода дел од жителите на булеварот „Видое Смиевски Бато“ во Ново Лисиче

Поради уличен дефект на булеварот „Видое Смилевски Бато 37“ без вода се корисниците на дел од булеварот, односно зградите од бр.37 до бр.55. Како што информираат од ЈП...

Скопје 29.01.21 | 09:01

Без вода корисниците на населба Усје

Поради уличен дефект ф-150 мм на ул.1/30 Усје, од 9 часот без вода ќе бидат корисниците од населба Усје. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“, прекинот на водоснабдувањето...

Сервиси 29.01.21 | 08:27

Без вода село Радишани и Кучевишка Бара

Село Радишани – висока зона и ниска зона и Кучевишка Бара ќе немаат вода од 8 часот поради дефект на трансформаторот во кругот на пумпната станица во Радишани. Како што...

Скопје 28.01.21 | 09:30

Поголемиот дел од Тафталиџе денеска без вода

Без вода денеска од 10 часот ќе бидат корисниците од улиците „Бриселска“, „Софиска“, „Копенхагенска“, „Његошева“ и дел од „Женевска“, соопштуваат од ЈП „Водовод...

Скопје 22.01.21 | 08:26

Без струја делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

Поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа денеска од 8 до 15 часот без струја ќе бидат делови од улиците „Кемал Сејфула“ и „Џон Кенеди“ во општина Чаир,...

Сервиси 20.11.20 | 11:42

Тетовчани повторно без вода

Стариот дел од Тетово, населбите Поток, Два бреста и Колтук втор ден се соочуваат со прекин во водоснабдувањето, кое е отежнато и во целиот град поради поголем дефект...

Сервиси 27.10.20 | 23:58

Дел од Центар утре без вода

Дел од корисниците од населбата Пролет лоцирани во билизна на булеварот „Кочо Рацин“ и улиците „Стив Наумов“ и „Тетовска“ утре од 8:00 часот ќе останат без вода за...

Скопје 19.10.20 | 15:00

Голем дефект спроти Олимпски базен остави без вода голем дел од Скопје

Поради голем дефект на булеварот „Кочо Рацин“ спроти Олимпскиот базен без вода или со намален доток на вода ќе бидат голем дел од корисниците на Скопје. Од „Водовод...

Сервиси 04.10.20 | 23:32

Делови од Карпош утре без вода

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека поради поврзување на нова линија Ф-150мм на ул. „Варшавска“ бб, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците...

Сервиси 26.08.20 | 17:50

Поради дефект без вода дел од корисниците од Кисела Вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа од Ф-100 на ул.„Георги Димитров“ бб наспроти Т.Ц. во населба Кисела Вода, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците...

Македонија 07.08.20 | 13:10

Голготата на тетовчани продолжува, трет ден без вода неколку населби

Населбата Блок 70 е една од најпогодените во Тетово каде во одредени станбени згради трет ден граѓаните воопшто немаат вода поради големите дефекти во мрежата и прекин...