Без вода утре од 9 часот ќе бодат дел од жителите на населбата Камник, ресторанот и стрелиштето.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-100 милиметри на улица „Љубиша Самарџиќ“ (поранешна „Камник“).

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.