Ознака: гази баба
Скопје 20.10.21 | 21:01

Арсовска од Гази Баба: Мега парк, средена инфраструра и поврзување со Аеродром – врвни приоритети за општината

Ќе го почнам мандатот како градоначалничка на Скопје со решавање на приоритетните проблеми од секоја скопска општина. Граѓаните се изморени од чекање, а проектите од...

Скопје 19.10.21 | 21:40

Апсолутно мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ и во советот на општина Гази Баба

ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Гази Баба. Во новиот совет на општината, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе има 16 советници, СДСМ 7, Левица 3 и ДУИ 1. ВМРО-ДПМНЕ...

Скопје 18.10.21 | 21:11

Стефковски им се заблагодари на граѓаните на Гази Баба за довербата: Разликата ќе ја видите за неколку месеци

Почитувани граѓани на Општина Гази Баба, преку оваа објава со сите вас го споделувам чувството на радост за големата победа која ја издвојувавме заедно и со силна верба...

Скопје 18.10.21 | 12:50

ВМРО-ДПМНЕ со убедлив Совет во Гази Баба: По победата на Стефковски, уште една победа во општината – еве ги резултатите

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба, Бобан Стефковски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ вчера убедливо победи со 17.880 гласови, на пребројани 100% од гласовите на ДИК. Наспроти...

Скопје 14.10.21 | 23:30

Борче не руши, Борче создава

Ова масовно присуство вечерва во Гази Баба, најавува дека следува уште една голема победа на чело со вашиот сегашен, а ќе биде и иден градоначалник, наш добар другар...

Скопје 13.10.21 | 15:38

Стефковски има решение за сообраќајниот метеж на улицата која поминува низ Триангла, Маџари и Хиподром

Бобан Стефковски, кандидат за градоначалник на скопската општина Гази Баба на претстојните локални избори закажани за 17.октомври има решение за сообраќајниот метеж...

Скопје 11.10.21 | 19:23

Арсовска во Ченто: Ќе ги поврземе Гази Баба и Аеродром за да обезбедиме растоварен сообраќај

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска ја посети населбата Ченто во општина Гази Баба. Граѓаните на оваа населба отворено...

Скопје 08.10.21 | 22:12

Славески: Создаваме нова иднина – Скопје ќе добие нов забавен парк

Град со ред во сообраќајот. Град со безбеден и ефикасен еколошки јавен превоз. Гасифициран град со можност за приклучок во секое домаќинство. Град со десетици илјади...

Скопје 08.10.21 | 21:20

Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба


Скопје 07.10.21 | 18:37

Георгиевски: Гази Баба останува отворена општина, еднаква за сите граѓани

Четврток останува приемен ден за граѓаните. Одиме чекор понатаму, покрај во општината, граѓаните барањата и предлозите ќе можат да ги достават во месните заедници и...

Скопје 06.10.21 | 23:04

Стефковски: Сите деца во Гази Баба ќе бидат запишани во градинка, Автокоманда ќе добие најсовремена амбуланта

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Гази Баба, Бобан Стефковски порача дека Гази Баба ќе се менува и гради. Се обврзувам за реализација на голем број...

Скопје 06.10.21 | 17:51

Георгиевски: Ја менуваме Гази Баба, таа станува гордост на цело Скопје и Македонија

СДСМ одржа граѓанска трибина пред жителите на населеното место Стајковци, на која се обратија Борис Георгиевски, кандидатот и актуелен градоначалник на Гази Баба, Александар...

Скопје 05.10.21 | 21:18

Спасовски: Сите ветувања дадени пред 5 години се реализирани

Резултатите се видливи на секој чекор и сите ветувања дадени пред 5 години, пред парламентарните избори се реализирани, порача потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски...

Скопје 05.10.21 | 20:40

Димитријевиќ: Листата која ја водам има имиња на ваши соседи и пријатели

И покрај блокадите од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, овие четири години инвестиравме во секое населено место во општината, направивме огромна разлика, покажавме како се работи...

Скопје 04.10.21 | 19:18

Арсовска во Гази Баба: Потребно е итно решавање на актуелните проблеми

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска денеска на теренската активност од врата на врата ги посети граѓаните на општина Гази Баба,...

Скопје 02.10.21 | 18:09

Гази Баба: Георгиевски и Јанчева во Стајковци

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба, Борис Георгиевски заедно со Љубица Јанчева, кандидатка за член на Советот на град Скопје, посетувајќи ги жителите...

Скопје 30.09.21 | 14:14

Стефковски: Четири нови детски градинки во Ќерамидница, Синѓелиќ, Трубарево и Инџиково

Грижата за децата од предучилишна возраст, за нивно правилно воспитување е еден од проектите за кој како иден градоначалник на општина Гази Баба имам детално разработен...

Скопје 28.09.21 | 09:26

Стефковски: Гази Баба со мене станува модерна, еколошки чиста и развиена општина

Бобан Стефковски на својот фејсбук профил сподели видео и порача: Ви ветувам, Гази Баба со мене станува модерна, еколошки чиста и развиена општина. Гордост на Градот...

Скопје 07.09.21 | 22:46

Стефковски: Ќе изградам четири нови детски градинки и четири училишни спортски сали

За локалната самоуправа да биде успешна, граѓаните најпрво мора да го почувствуваат функционирањето на институциите, да бидат во редовен и непосреден контакт со оние...

Македонија 07.09.21 | 21:28

На овие избори народот ќе избере надеж, просперитет, работа и проекти, наместо криминал и корупција

За кратко време втор пат овде во Гази Баба, првиот пат беше кога ги презентиравме политиките „Македонија за сите луѓе“ и тогаш споменавме дека идниот градоначалник...