Ознака: гази баба
Сервиси 11.04.24 | 14:57

Дел од општина Гази Баба утре без вода

Без вода утре од 9 часот ќе бодат дел од жителите на населбата Камник, ресторанот и стрелиштето. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е...

Црна хроника 10.04.24 | 15:11

Пукање во Гази Баба

На 09.04.2024 во 17.30 часот во СВР Скопје С.С.(39) од Скопје, пријавил дека на 08.04.2024 околу 21.52 часот на подрачјето на Гази Баба дошле четири лица и едното од нив извадило пиштол...

Македонија 06.04.24 | 18:58

Мисајловски: Претседателските избори се првиот чекор за пад на оваа власт

Убава и пријатна средба со граѓаните на Колонија во Општина Гази Баба, заедно со градоначалникот Бобан Стефковски, пратениците Жаклина Пешевска и Зоран Коцевски, вели...

Македонија 16.03.24 | 16:15

Осветени темелите за изградба на камбанарија на црквата Св. 40 маченици на Смилковското езеро

Општина Гази Баба соопшти дека денеска се осветени темелите за изградба на камбанарија на црквата Св. 40 маченици изградена на Смилковското езеро во слава и сеќавање...

Скопје 26.02.24 | 11:27

Мицкоски денеска ќе ја посети скопската општина Гази Баба

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе ја посети скопската општина Гази Баба, при што заедно со градоначалникот ќе сизвршат увид во градежни активности. Почитувани,...

Црна хроника 27.01.24 | 17:11

Десет малолетници се степале во близина на училиштето во Гази Баба

Полицијата вчера добила пријава за тепачка меѓу две групи малолетници во парк во Гази Баба во близина на основно училиште. Тепачката била меѓу сооученици, шестмина...

Црна хроника 04.01.24 | 17:27

Тепачка во кафана во Гази Баба

На 03.01.2024 во 20.55 часот во СВР Скопје, А.„Н“ од Скопје пријавил дека во угостителски објект на подрачје на Гази Баба, тој и неговиот брат биле физички нападнати од две лица....

Црна хроника 28.12.23 | 13:02

Нова монструозност во Скопје: Го врзале и силувале зошто им должел 150 евра

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против двајца 22-годишни скопјани за кривично дело...

Црна хроника 19.12.23 | 20:59

Групна тепачка во Гази Баба

На 18.12.2023 во 22.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...

Македонија 20.10.23 | 12:25

Мицкоски во општина Гази Баба во рамки на акцијата „Важно е! Од тебе зависат промените“

Денеска во 11:30 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски во рамки на акцијата „Важно е!...

Македонија 20.10.23 | 11:51

ВО ЖИВО: Мицкоски во општина Гази Баба во рамки на акцијата „Важно е! Од тебе зависат промените“

Денеска во 11:30 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски во рамки на акцијата „Важно е!...

Македонија 20.10.23 | 10:26

Мицкоски денеска во општина Гази Баба во рамки на акцијата „Важно е! Од тебе зависат промените“

Денеска во 11:30 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски во рамки на акцијата „Важно е!...

Црна хроника 07.10.23 | 16:53

Силувана 77-годишна жена во Гази Баба

Седумдесет и седумгодишна скопјанка го пријавила соседот дека извршил обљуба врз неа. Според пријавеното, тоа се случило на 4 октомври околу 19 часот во нејзиниот дом...

Црна хроника 06.09.23 | 20:45

Малолетник од Гази баба украл автомобил, доби кривична

По преземени мерки и активности, полициски службеници од ЕВР Гази Баба расчистиле кривично дело „одземање на моторно возило“. По извршено вештачење било утврдено...

Скопје 24.08.23 | 13:21

Мицкоски: За четири години од новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе се обезбедат 36 милиони евра за проекти во Гази Баба

Секогаш е задоволство да се биде дел од вакви настани кога можеме да означиме почеток на некоја нова градба или пак да посетиме објект кој што е во тек на градба. Како...

Скопје 09.08.23 | 16:30

Стефковски: Гази Баба ќе испрати два тимови за помош во Словенија и ќе додели финансиска помош

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, попладнево оддржа средба со Татјана Ковачич, овластен министер во амбасадата на Република Словенија во Република...

Скопје 06.08.23 | 20:06

Седум години од катастрофалната поплава во Гази Баба во која загинаа 22 лица

Денес се навршуваат седум години од катастрофалната поплава која во 2016 година ја зафати општина Гази Баба и во која животот го загубија 22 лица, а материјалната штета...

Македонија 22.06.23 | 12:45

Мицкоски од Гази Баба: Стефковски гради успешна општина, што повеќе проекти толку повеќе среќни граѓани

Стефковски гради успешна општина, што повеќе проекти толку повеќе среќни граѓани, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната негова посета...

Скопје 17.06.23 | 20:10

Стефковски: Гази Баба изминатата година и пол добива лик на модерна и инфраструктурна општина

Општина Гази Баба изминатата година ипол добива лик на модерна и инфраструктурна општина. Денес Општината е отворена за граѓаните, а отчетноста и транспарентноста...

Скопје 06.06.23 | 11:31

Учениците во основните училишта во Гази Баба ќе добијат бесплатна униформа

Со почеток на учебната 2023/2024 година, 6.800 ученици од општинските основни училишта на територија на општина Гази Баба ќе добијат бесплатна униформа. Ова го соопшти градоначалникот...