Северина и Карлеуша прв пат се сретнаа очи во очи откако тие имаа јавна преписка за Резолуцијата за Сребреница и за тоа што сопругот на Јелена и пишуваше пораки со покана да пее на неговата јахта.

Севетина и Карлеуша беа на истото место, на концертот на Саша Матиќ, каде и двете беа  специјални гости.

Северина стоела во ходникот кога поминала Карлеуша, по што и се обратила:

– Среќно – рекла Карлеуша со насмевка на лицето.

– Благодарам, пријатно -одговорила Северина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.