Ознака: Северина
Сервиси 07.12.19 | 13:21

Во секоја буква од вас почувствував молитва: Северина се заблагодари и на Македонија поддршката

Северина ѝ се заблагодари на јавноста за поддршката и за тоа што застана на нејзина страна, откако поранешниот спруг Милан Поповиќ ѝ го одзеде старателството над синот. Благодарам...

Семејство 03.12.19 | 23:32

Дупки во пресудата која му го додели Александар на Милан

Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена...

Калеидоскоп 03.12.19 | 15:07

Севе, ајде да се смириме: Милан Поповиќ шокираше со овие зборови!

Бизнисменот Милан Поповиќ сака да се смири со Северина Којиќ. Српскиот крал на бакарот сврте нов лист откако го доби старателството над синот Александар(7). Во интерес...

Естрада 02.12.19 | 10:09

Еве зошто Северина остана без старателество: Игор го наговарал посинокот да побегне од училиште

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди, Северина се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство...

Естрада 02.12.19 | 09:54

Милан Поповиќ конечно прозборе: Се случија работи што една мајка не смее да си ги дозволи

Милан Поповиќ првпат се огласи во јавнсота откако судот во Загреб одлучи да му додели привремено старателство врз синот. Српскиот бизнисмен ја сподели својата страна...

Семејство 02.12.19 | 09:13

Северина се помири: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето

Северина Којиќ го загуби спорот со Милан Поповиќ, судот донесе привремена мерка дека неговиот син Александар ќе живее со својот татко, кој сега се грижи за неговото...

Сцена 01.12.19 | 20:45

Детето поминува низ траума, самохраниот татко Драган Маринковиќ со свое мислење за случајот со Северина

Драган Маринковиќ Маца гостувајќи во една емисија, прозборел околу случајот со Северина, па како самохран татко, истакнал дека смета дека „детето најлошо поминало“,...

Естрада 01.12.19 | 09:33

Новинарката која му помогна на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина. Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од...

Семејство 30.11.19 | 14:07

Познатата писателка ѝ пиша на Северина: Доста со солзите, тргнете во борба против змиите!

Ведрана Рудан, познатата хрватска писателка ѝ пиша отворено писмо на Северина, откако судот реши да ѝ го одземе детето и да му го додели на таткото. Отворено писмо до...

Естрада 29.11.19 | 15:28

Откако судот и го зеде, Северина му пиша на синот: Не одзедоа еден од друг физички но само тоа и можеа

Oтако хрватскиот суд и го одзеде старателството, Северина пиша писмо до синот Александар во кое на детски начин пишува зошто ги разделиле. Знаеш сине ова е само хартија...

Калеидоскоп 29.11.19 | 11:12

Цел живот сакаше да биде мајка, а сега мораше да го предаде синот

Пејачката Северина Којиќ го изгуби старателството над синот Александар, кој според одлуката на судот во Загреб, доделен е на татко му, Милан Поповиќ. Пејачката вознемирена,...

Калеидоскоп 29.11.19 | 09:46

Од денеска за Александар се грижи татко му: Северина го предаде синот, а тој не сакаше да и ја исполни молбата!

Пејачката Северина Којиќ, вчера со неправосилна одлука, го изгуби старателството над синот Александар. Од денеска за детето се грижи татко му Милан Поповиќ, а Северина...

Естрада 28.11.19 | 23:06

Северина вечерва му го предаде Александар на Милан

Вечерва точно во 20.11 часот, Северина Којиќ во придружба на сопругот Игор Којиќ, го доведе седумгодишниот Александар кај неговиот татко и му го предаде, како што е одредено...

Естрада 28.11.19 | 17:25

Сите детали на очајот на Северина после пресудата: Еве кога пејачката се разделува со синот и кога повторно ќе го види

Пејачката Северина Којиќ, на која судот и го зема детето и му го даде на Милан Поповиќ, има право да го гледа синот во вторник и четврток од 15 до 20 часот и секој втор викенд....

Сцена 28.11.19 | 15:52

Карлеуша на страна на Северина: На кого да го даде детето? На оној кој не сакаше да го види?

Адвокатскиот тим на Северина веќе ја подготвува жалбата за одлуката на загребскиот суд, кој старателството над малиот Александар го додели на неговиот татко, бизнисменот...

Естрада 28.11.19 | 11:59

Северина ја загуби правната битка со Милан Поповиќ: Александар ќе живее со таткото

Во правната битка околу грижата за синот со таткото на нивното заедничко дете, пејачката Северина Којиќ ја загуби битката со Милан Поповиќ. Судијката Теа Голуб утринава...

Естрада 27.11.19 | 14:47

Сестрата на Северина се откажа од неа поради бракот со Србинот Игор

Зденка Вучковиќ Зуниќ јавно се откажа од својата родена сестра Северина.Причина за тоа што Севе за маж одбра Србин наместо Хрват. Таа не сака да се сретне со Северина...

Сцена 07.11.19 | 23:39

Јавноста во чудо: Јелена со години ја навредуваше Северина, а сега ја фали

Јелена почна со споредба на пејачката Маја Беровиќ , која се сликала на истиот мост како Северина пред неколку месеци. Дозволете ми да кажам само неколку зборови за Северина....

Естрада 03.11.19 | 23:10

Келнери, музичари, фудбалери, три веридби има зад себе: Ова се мажите на Северина

Северина пред бракот со Игор Којиќ беше со фудбалери, келнери, музичари. Првото појавување во јавност и беше со пејачот Ален од Којоти, а потоа тој и стана прв вереник,...

Музика 31.10.19 | 12:57

Северина на тапет кај Балашевиќ: Таа песна што ја украде е лична, за мојот син

Борбата за старателство на Северина, наводно, ја инспирирала да сними песна за својот син, но тоа ѝ донесе уште неколку правни проблеми. Таа ја преработила песната „Успаванка...