Ознака: Северина
Естрада 16.06.21 | 11:41

Разбојниците имаа албански акцент, открила помошничката на Северина која била врзана додека траел грабежот

Куќната помошничка на Северина, која била во станот кога се случил грабежот, во полиција открила дека разбојниците имале албански акцент, пишува „Јутарњи.хр“. 66-годишната...

Естрада 15.06.21 | 08:49

Ја врзале куќната помошничка, па го собрале накитот – Северина се огласи по филмската кражба во нејзиниот дом

Крадци извршиле филмски грабеж во станот на Северина во Загреб. Според извори блиски на хрватската пејачка, во станот влегле непознати луѓе, ја врзале куќната помошничка,...

Естрада 08.06.21 | 11:52

Уо Уо Уо, Летото се врати: Северина ги „запали“ Малдивите

Хрватската музичка ѕвезда Северина прими вакцина против корона вирусот, по што замина на Малдивите, од каде редовно објавува фотографии како ужива во бикини. Големо...

Естрада 22.04.21 | 14:22

Отиде во Загреб да ја моли: Игор сака Севе да му се врати

Игор Којиќ не се откажува од бракот со Северина.Иако пејачката најави дека е готово Игор не мисли така.Тој отпатува во Загреб да ја моли да му се врати. Тој сака тоа да...

Сцена 20.04.21 | 07:54

Јована ги пушташе моите голи фотографии: Северина ја обвини својата пријателка во емисија во живо

Северина се најде во центарот на вниманието на медиумите во 2018 година, кога во јавност се појавија фотографии на кои таа е целосно гола. Тие фотографии се појавија во...

Естрада 19.04.21 | 14:59

Северина: Јована Јоксимовиќ ги пушташе на ТВ моите голи фотографии додека децата ни играа заедно

Хрватската пејачка Северина Којиќ гостувала во емисијата „150 минути“ на ТВ Прва, а во која зборувала за кампањата „Хејт, Словени“, во која учествуваше, за во еден момент,...

Естрада 19.04.21 | 09:38

Северина ја нападна Јована Јоксимовиќ во емисија во живо: Таа ги пушташе моите голи фотографии!

Хрватската пејачка Северина Којиќ гостувала во емисијата „150 минути“ на ТВ Прва, а во која зборувала за кампањата „Хејт, Словени“, во која учествуваше, за во еден момент,...

Култура 10.04.21 | 21:27

Хејт Словени, још сте живи: Северина, Христина и Горан во кампања против говорот на омраза

Кампањата против говор на омраза на магазинот Бука од БИХ се води од поздравот (или стихот) „Хеј Словени“, кој за потребите на оваа кампања гласи „Хејт Словени“, зашто,...

Естрада 02.04.21 | 10:19

Игор ја напушти Северина

На љубовта и бракот меѓу Северина и Игор Којиќ дефинитивно им дојде крајот. Како што пишува хрватски „24 сата“, минатиот викенд Којиќ бил виден пред зградата во која...

Естрада 15.03.21 | 10:07

Болката е посилна од солзите, те сакам: Северина загуби дел од себе, пејачката се уште во шок по неговата смрт

Северина Којиќ вчера со потресни зборови се прости од својот близок пријател кој го изгубила. Станува збор за Рени Расо со кој популарната пејачка соработуваше во минатото,...

Естрада 15.03.21 | 08:24

Изгледот не е случаен: Северина покажа како го одржува своето совршено тело

Северина на својот Инстаграм профил објави фотографија на која покажува дека својата перфектна линија ја одржува со напорно вежбање. Лета како пеперутка, а боде како...

Естрада 09.03.21 | 08:22

Сeверина контра фановите на Инстаграм: Зарем мислите дека би снимала нешто ненашминкана?

Хрватската поп ѕвезда, Сверина, предизвикува огромен интерес со своите објави на социјалните мрежи, кои предизвикуваат голем број реакции и коментари од фановите. Севе...

Естрада 06.03.21 | 21:01

Северина „пролупа“: Откако банкротираше почна да коментира политика

Хрватската пејачка Северина поминува низ тежок период.Откако беше објавено дека поради короната е во финансиска криза и не може да исплаќа ниту плата за својата фирма,...

Естрада 27.02.21 | 23:45

Нова епизода од разделбата: Игор отишол во Загреб да ја види Северина, таа не го пуштила дома

Како што пренесуваат медиумите, Игор Којиќ (33) бил виден пред станот на неговата сè уште сопруга Северина Којиќ (48) во Загреб. Двајцата се немаат видено лице в лице од...

Естрада 20.02.21 | 08:35

Алекса ги спои, Алекса и ги раскара: Северина емотивно се проси од Балашевиќ, а тој замина лут на неа

Со емотивен пост за нивното запознавање и поканата да гостува на негов концерт, која ја смета за „дипломирање“, Северина му кажа последно збогум на нејзиниот идол Ѓорѓе...

Естрада 14.02.21 | 16:43

Конечно за Денот на вљубените Северина прозборе за бракот

Хрватската пејачка Северна Којиќ, која со месеци не живее во семејниот дом во Белград, и овој празник, како и Божик, го минува сама во хрватска. Таа и Игор се разделија...

Естрада 03.02.21 | 09:01

Северина и Игор ги избришале заедничките фотографии, дали разводот е неизбежен?

Хрватската пејачка Северина и нејзиниот сопруг, Игор Којиќ, се во брак од септември 2015 година, а веќе неколку месеци во јавноста се зборува дека меѓу нив има огромни...

Естрада 20.01.21 | 15:54

Северина ја „запали“ Белата куќа: Со провокативна фотографија му изрази поддршка на Џо Бајден

хрватската естрадна ѕвезда, Северина, објави фотографија облечена во костим за капење. Сепак, тоа што е карактеристично зА фотографијата, освен нејзиното совршено тело,...

Естрада 12.01.21 | 19:47

Вака изгледала и како звучела Севе пред 30 години

Северина се појавува на естрадната сцена во поранешна Југославија кон крајот на осумдесеттите години на минатиот век. Од самиот почеток, нејзините чекори биле многу...

Естрада 05.01.21 | 23:36

Како изгледа денеска партнерот на Северина од порно филмот

Северина во 2004 година го имаше најголемиот скандал откако излезе нејзниот порно филм. Таа на јахта беше во босанскиот бизнисмен Милан Лучиќ. По порното Северина стана...