Сопругот на Марина Туцаковиќ проговори за „Информер“ откако претходно упати срамни обвинувања кон Јелена Карлеуша.

Композиторот Александар Радуловиќ ја шокираше јавноста со тврдењето дека Јелена Карлеуша наводно ја украла песната на Милан Лаќа Радуловиќ и ја потпишала како своја.

Инаку, лудиот дедо е супер, фала на комплиментот. Имам контра-комплимент: ефектот Данинг-Кругер! Илузорна супериорност, без можност на кој било начин да му се објасни на „пациентот“ дека е во заблуда, бидејќи на таквите луѓе да им се објасни било што „нормално и вистинито“ е невозможна мисија. Значи, не треба ни да се обидувате – изјави за Информер Фута РадуловиќRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.