Јелена Карлеуша и Ѓорџина Родригез се запознаа на модната недела во Париз, а нивниот разговор го потресе фудбалскиот свет. Ѓорџина  и открила на „српската дива“ кога Кристијано Роналдо ќе ја заврши кариерата!

Во видеото  се слуша Георгина Карлеучи како го кажува следново:

– Уште една година и завршува. Можеби две, не знам – изјавила Георгина и предизвикала „земјотрес“ на социјалните мрежи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.