Ознака: георгина родригез
Фудбал 04.02.20 | 10:20

Георгина: Живеам покрај најдобриот на сите времиња, Кристиано нема ривали

Партнерката на Кристиано Роналдо, Георгина Родригез за италијанскиот магазин „Грација“ зборуваше за денот кога се запознала со Португалецот. Од порано е познато дека...

Естрада 25.08.19 | 22:52

Георгина: Не е лесно да се биде со Роналдо

Георгина Родригез, атрактивната девојка на еден од најдобрите фудбалери на денешницата, откри дека воопшто не е лесно да се биде заедно со позната личност, но ништо...

Сцена 10.03.19 | 19:07

Девојката на Кристијано Роналдо ептен сака да си го слика задникот

Девојката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез обожува да се фали на социјалните мрежи со своето обликувано тело. Таа е атрактивна и сексапилна, а профилот на Инстаграм...

Фудбал 08.01.19 | 21:13

Роналдо одмара, Георгина се слика по танга

Кристијано Роналдо неодамна беше прогласен за најдобриот играч за 2018 година од стра на Здружението на фудбалски агенти и Заедницата на европски клубови, награда која...