Анѓела Игњатовиќ Бресквица не успеа да се избори за претставничка на Србија на Евровизија.

Откако дозна дека Србија во Малме ќе ја претставува Теја Дора со песната „Рамонда“, Бресквица влезе во својот луксузен автомобил и брзо се одалечи од паркингот на студиото на РТС во Кошутњак, каде што се одржуваше Евровизија.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.