Бугарка среде Сандански грмна со македонска песна

Естрада 03.03.2024 / 12:24

Бугарската фолк пејачка Радостина Панева покажа дека музиката не треба да има граници и јазични бариери. Таа на Пирин фолк фест во Сандански запеа сплет македонски песни наречени „Малешевка и предвизика воодушевување.

Слушнете јаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.