Бресквица во финалето на „Песни за Евровизија“ ја отпеа својата песна „Орловско гнездо“ под број три.Пејачката со својот настап ги воодушеви сите, а се чини дека песната ја отпеа многу поенергично отколку во полуфиналето.

Таа е главен фаворит за победа а со настапот го навлече гневот на Албанците кои сметаат дека стајлинот во многу потсетува на сликата „Косовка девојка“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.