Ознака: бресквица
Естрада 03.03.24 | 12:42

Погледнете каква „бесна“ кола вози Бресквица

Анѓела Игњатовиќ Бресквица не успеа да се избори за претставничка на Србија на Евровизија. Откако дозна дека Србија во Малме ќе ја претставува Теја Дора со песната „Рамонда“,...

Естрада 02.03.24 | 22:31

Бресквица воодушеви и е главен фаворит за победа

Бресквица во финалето на „Песни за Евровизија“ ја отпеа својата песна „Орловско гнездо“ под број три.Пејачката со својот настап ги воодушеви сите, а се чини дека песната...

Естрада 01.03.24 | 11:35

Aлбанците ја напаѓаат Бресквица: Им пречи што српскиот кандидат за Евросонг е облечена како Косовка девојка

Албанците ја критикуваат песната која можеби ќе ја претставува Србија на Евросонг. На Косоварите песната „Гнездо орлово“ на Анџела Игњатовиќ им е премногу националистичка...

Естрада 12.05.23 | 21:40

Пејачката Бресквица му се закани на продуцентот со пиштол

На социјалните мрежи се појави снимка од пејачката Анѓела Игњатовиќ Бресквица, која му се заканува на  соработникот и продуцент со пиштол за да и направи песна! Нејзината...

Музика 31.05.22 | 15:58

Почнува новиот скопски фестивал, во петок концерт на Бресквица, Инас и Таско

Долгонајавуваниот „Open Air – East Gate Mall Connect Festival“ почнува овој петок, а скопјани и македонската публика ќе имаат прилика неколку викенди по ред да уживаат во концертите...

Естрада 06.05.22 | 10:01

„По раскинувањето изгледа навистина лошо“: Бресквица се појави без шминка, па доби голем број критики

Српската пејачка Анџела Игнатовиќ  – Бресквица се повлече по раскинувањето со раперот Михајло Веруовиќ – Војаж, но сега младата пејачка одлчила да се врати на...