Српската пејачка Анџела Игнатовиќ  – Бресквица се повлече по раскинувањето со раперот Михајло Веруовиќ – Војаж, но сега младата пејачка одлчила да се врати на музичката сцена и да објави нови синглови.

Сепак, според коментарите на социјалните мрежи, мислењето на многумина е дека Бресквица не се вратила во полн сјај, туку дека по раскинувањето со Војаж е многу пропадната.

Имено, на Твитер се појави фотографија на која Бресквица е без шминка, а на корисниците на оваа социјална мрежа не им се допадна нејзиниот изглед.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.