На социјалните мрежи се појави снимка од пејачката Анѓела Игњатовиќ Бресквица, која му се заканува на  соработникот и продуцент со пиштол за да и направи песна!

Нејзината постапка иако можеби е шега наиде на остра осуда во јавноста со оглед на тоа што оваа постапка доаѓа само неколку дена по двата грозоморни масакри.

Кажа песна, вечерва кажа песна што ќе ми ја направиш – рече таа, додека држеше пластичен пиштол во раката.

– Ќе ти направам вечерва – ја прифати продуцентот несолената шега.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.