Ознака: марина туцаковиќ
Естрада 11.04.24 | 13:39

Спомените се пресилни: Сопругот на Марина Туцаковиќ ја продава семејната куќа

Сопругот на покојната Марина Туцаковиќ, композиторот Александар Фута Радуловиќ  ја продава семејната куќа во населбата Врачар во Белград. Фута во споменатата куќа...

Естрада 19.09.23 | 15:45

Фута неутешен на гробот на Марина и синовите: Го закопа целото семејство, исцрпен е од болка

На денот на втората годишнина од смртта на Марина Туцаковиќ, српските медиуми го посетија нејзиниот гроб. Таму го затекнале неутешниот сопруг на Марина, Александар...

Естрада 05.08.23 | 21:12

Сопругот на Марина Туцаковиќ и го исклучи Јутуб каналот на Карлеуша поради неплатени авторски права

Сопругот на починатата текстописец Марина Туцаковиќ, Александар Радуловиќ Фута, ги пријавил каналите на неколку пејачи на Јутјуб поради наводна злоупотреба на авторските...

Естрада 03.11.22 | 12:05

Синот на Maрина Туцаковиќ: Majка ми знаеше дека ќе почине на клиника, затоа последниот албум го нарече со тоа име

Марина Туцаковиќ, најпознатата српска кантавторка, која соработувала со најголемите имиња на естрадата и фолк-сцената, претчустувала дека ќе почине на клиника па затоа...

Естрада 02.11.22 | 09:46

Синот на Марина Туцаковиќ: Постоеја два гласа на мајка ми, едниот кога беше здрава, другиот под хемотерапии

Имаше два гласа на мајка ми. Едниот кога беше здрава, на чии звук се поврзав додека ме заспиваше, ме карашр  се смееше. Другиот глас кога беше  слаба, со цитостатици и...

Музика 12.08.22 | 20:01

Најскапиот стих на Марина Туцаковиќ: Пет зборови кои чинеле 100.000 евра!

Марина Туцаковиќ беше една од најдобрите текстописци на сите времиња. Нема позната музичарка од балканските простори која нема барем една нејзина песна. Таа почина...

Естрада 24.04.22 | 15:10

Синот на Марина Туцаковиќ прозборе за зависноста: Почнав да се дрогирам на 15 години, станав наркоман на 17

Синот на Марина Туцаковиќ реши да и открие на јавноста, која малку знае за него, што е тој и кој е всушност. И покрај големата љубов што ја имал во семејството Милан Радуловиќ,сепак...

Калеидоскоп 19.03.22 | 18:06

Боки 13 емотивно за Марина Туцаковиќ: Се каам што во 2010 година не те послушав дека еден човек ќе ме искористи

Бојан Јовановски Боки 13 е во затвор, но преку официјален администратор на неговиот профил на инстаграм и се обрати на Марина Туцаковиќ, српски текстописец со која тој...

Калеидоскоп 19.03.22 | 14:11

Не те послушав, за еден човек за кој ми кажа дека најдобро ќе биде да го тргнам од мојот живот: Боки 13 се огласи

Марина, денеска кога се набележуваат 6 месеци од твоето заминување од овој суров свет, полн со лаги, невистини и неправди, не можам да ја прежалам твојата смрт и не можам...