Ознака: марина туцаковиќ
Естрада 03.11.22 | 12:05

Синот на Maрина Туцаковиќ: Majка ми знаеше дека ќе почине на клиника, затоа последниот албум го нарече со тоа име

Марина Туцаковиќ, најпознатата српска кантавторка, која соработувала со најголемите имиња на естрадата и фолк-сцената, претчустувала дека ќе почине на клиника па затоа...

Естрада 02.11.22 | 09:46

Синот на Марина Туцаковиќ: Постоеја два гласа на мајка ми, едниот кога беше здрава, другиот под хемотерапии

Имаше два гласа на мајка ми. Едниот кога беше здрава, на чии звук се поврзав додека ме заспиваше, ме карашр  се смееше. Другиот глас кога беше  слаба, со цитостатици и...

Музика 12.08.22 | 20:01

Најскапиот стих на Марина Туцаковиќ: Пет зборови кои чинеле 100.000 евра!

Марина Туцаковиќ беше една од најдобрите текстописци на сите времиња. Нема позната музичарка од балканските простори која нема барем една нејзина песна. Таа почина...

Естрада 24.04.22 | 15:10

Синот на Марина Туцаковиќ прозборе за зависноста: Почнав да се дрогирам на 15 години, станав наркоман на 17

Синот на Марина Туцаковиќ реши да и открие на јавноста, која малку знае за него, што е тој и кој е всушност. И покрај големата љубов што ја имал во семејството Милан Радуловиќ,сепак...

Калеидоскоп 19.03.22 | 18:06

Боки 13 емотивно за Марина Туцаковиќ: Се каам што во 2010 година не те послушав дека еден човек ќе ме искористи

Бојан Јовановски Боки 13 е во затвор, но преку официјален администратор на неговиот профил на инстаграм и се обрати на Марина Туцаковиќ, српски текстописец со која тој...

Калеидоскоп 19.03.22 | 14:11

Не те послушав, за еден човек за кој ми кажа дека најдобро ќе биде да го тргнам од мојот живот: Боки 13 се огласи

Марина, денеска кога се набележуваат 6 месеци од твоето заминување од овој суров свет, полн со лаги, невистини и неправди, не можам да ја прежалам твојата смрт и не можам...

Естрада 26.12.21 | 16:56

Синот на Марина Туцаковиќ: Мајка ми имаше неколку вистински пријатели, еден од нив е Боки 13

Синот на познатата Марина Туцаковиќ, Милан Лаца Радуловиќ за прв пат на телевизија откри непознати детали од периодот кога Марина дознала дека има опасна болест. –...

Психологија 23.11.21 | 21:26

Мерина, Маринко, Марина, Балашевиќ, Ѓуричиќ – сите умреа на 68 години, број со мистично значење

Мерима Његомир е петта јавна личност во Србија која годинава починала на 68 години. Се почнало со смртта на Балашевиќ во февруари, пишува српски Курир, па Драгољуб Ѓуричиќ,...

Естрада 22.11.21 | 22:20

Генерација 53-та: Овие пејачи умреа на 68 години

Во Србија оваа година заминаа многу великани во областа на музиката и актерството.Случајно или не речиси сите се родени 1953 година и починаа на 68 години. Тоа се текстописецот...

Естрада 06.10.21 | 21:21

Направија огромни пари од нејзините песни, а и останаа должни: Синот на Туцаковиќ нема да ги прости долговите кон Марина

Иако кога Марина Туцаковиќ почнала да се бори за сопствениот живот, се откажала од идејата да ги собере сите долгови од музичарите за кои пишувала хитови, нејзиниот...

Естрада 01.10.21 | 09:57

Фута бесен на синот поради невидениот скандал на погребот: Од болка не чул кога Лача ја избркал Цеца

Александар Фута Радуловиќ лут е на синот Лача, затоа што од погребот на сопругата Марина Туцаковиќ(67) ги избркал Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ. Фута побеснел кога дознал...

Естрада 30.09.21 | 09:34

Откриено е зошто Цеца беше избркана од погребот на Марина: Оваа нејзина порака го налутила Лача

После десетина денови од нејзината смрт, вчера е погребана Марина Туцаковиќ. Иако нејзиното испраќање во вечниот дом требаше да е мирно и во присуство на најблиските,...

Калеидоскоп 29.09.21 | 16:25

Таа и беше како втора мајка, но не дочека да ја погребе: После овие зборови на синот на Туцаковиќ Цеца се заврте и си замина

Денеска Марина Туцаковиќ е погребана до својот син на новите гробишта во Белград, а за време на погребот нејзиниот син го привлече целото внимание во медиумите. Имено...

Естрада 28.09.21 | 08:59

Марина напишала тестамент во кој говори за сите пејачи што и должеле пари, а пред смртта не и се ни јавиле

Текстописецот Марина Туцаковиќ пред смртта напишала тестамент во кој ги споменива сите музички звезди со кои соработувала а на кои била многу разочарана бидејќи не...

Естрада 20.09.21 | 12:07

Го кине срцето: Ова е последната желба на Марина Тауцаковиќ

Марина Туцаковиќ почина вчера по тешката борба со ракот, на 68 години. Најпознатиот српски текстописец, во последните неколку дена, лавовски се бореше за да ја добие најтешката...

Естрада 20.09.21 | 10:05

Заедно ќе создаваат песни таму горе: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина вчера по тешката болест на 68 годишна возраст. Таа си замина во недела, исто како и Џеј Рамадановски на кого му ја направи кариерата...

Музика 19.09.21 | 23:19

Го убил љубовникот на сопругата: „Соба за тага“ ја напишал затвореник, а Марина го скоцкала текстот за Тоше

Најголемата наша музичка ѕвезда Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година во Хрватска, на автопатот Загреб-Липовац. Тој зад себе остави голем...

Музика 19.09.21 | 22:39

„Немаш ни благодарам“: Пишуваше и за Тоше, овие хитови ги пееме и денес

Ако ме погледнеш во очи е третиот албум на Тоше Проески издаден во 2002 година. Албумот е издаден на македонски и српски јазик, а токму текстовите на српската верзија...

Естрада 19.09.21 | 22:16

„Кукавица“, „Потсети ме што то беше љубав“, „Рано је за тугу“… ова се големите хитови на Марина

Марина Тицаковиќ е родена на 4 ноември 1953 година во Белград. Дипломирала на Економскиот факултет во Белград. Нејзиниот живот го одбележаа бројни среќни, но и болни моменти,...

Естрада 19.09.21 | 21:23

Почина Марина Туцаковиќ, на ракот му пресуди коронавирусот

На 67 години по долго и тешко боледување почина најголемиот балкански текстописец Марина Туцаковиќ, потврди за Телеграф.рс нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута. Вистина...