Синот на Марина Туцаковиќ реши да и открие на јавноста, која малку знае за него, што е тој и кој е всушност.

И покрај големата љубов што ја имал во семејството Милан Радуловиќ,сепак паднал во маѓепсаниот круг на наркоманијата што му го одбележува најтешкиот период во животот.

 

– Целиот период беше прилично долг. Почнав на 15 години, станав наркоман на 17 години, па паузирав на 4 години, но кога завршив на клиниката за рехабилитација, тука беше крајот. Започна од љубопитност, а продолжив кога сфатив дека лошо влијае на мене. Тоа е болест. Кога ќе ја почувствувате првата криза со хероин, тоа.. Тоа е најопасната дрога.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.