Марина Туцаковиќ, најпознатата српска кантавторка, која соработувала со најголемите имиња на естрадата и фолк-сцената, претчустувала дека ќе почине на клиника па затоа и последниот албум на кој работела со Ана Николиќ го нарекла со тоа име, открива нејзиниот син Милан.

Клиника. Местото на смртта на мајка ми. Место на раѓање. Место на лекување за зависници од дрога и алкохол. Место на живот. Состојба на умот. Вечната метафора на „навикнување на добро“ кога ќе те пуштат жив од него. Подвлекувам – клиника-вели Милан.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.