Категорија: Естрада
Естрада 01.10.21 | 09:57

Фута бесен на синот поради невидениот скандал на погребот: Од болка не чул кога Лача ја избркал Цеца

Александар Фута Радуловиќ лут е на синот Лача, затоа што од погребот на сопругата Марина Туцаковиќ(67) ги избркал Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ. Фута побеснел кога дознал...

Естрада 30.09.21 | 09:34

Откриено е зошто Цеца беше избркана од погребот на Марина: Оваа нејзина порака го налутила Лача

После десетина денови од нејзината смрт, вчера е погребана Марина Туцаковиќ. Иако нејзиното испраќање во вечниот дом требаше да е мирно и во присуство на најблиските,...

Естрада 28.09.21 | 10:40

Српска фолк пејачка дебело плаќала за секс со жиголо

Откако беше откриено дека во Србија цвета машката проституција, излегуваат нови детали.Во главна улога е една позната фолк пејачка која дебело плаќала за секс услуги...

Естрада 28.09.21 | 08:59

Марина напишала тестамент во кој говори за сите пејачи што и должеле пари, а пред смртта не и се ни јавиле

Текстописецот Марина Туцаковиќ пред смртта напишала тестамент во кој ги споменива сите музички звезди со кои соработувала а на кои била многу разочарана бидејќи не...

Естрада 25.09.21 | 23:57

Златни детали, драперии и мермер: Куќата на Цеца зрачи со незамислив луксуз

Една од најпопуларните балкански пејачки Светлана Цеца Ражнартовиќ никогаш не ги отвора вратите на својот скапоцен дом за медиумите, но благодарение на објавите на...

Естрада 25.09.21 | 18:22

Водителките во текот на емисијата дознаа дека се позитивни на ковид, веднаш биле замолени да го напуштат студиото

Две водителки на емисијата „The View“ на американската телевизија ABC биле изненадени кога требало да го напуштат студиото среде емисија. Имено, пред американската потпретседателка...

Естрада 24.09.21 | 12:24

Лила за роденденот на Филип: син, другар, поддршка, заштитник веќе 27 години…

Еден живот една љубов…син, другар, поддршка, заштитник веќе 27 години…ете затоа сум толку силна, вели Лила Филиповска за нејзиниот син Филип, кој денеска полни 27 години. Најсреќен...

Естрада 20.09.21 | 12:07

Го кине срцето: Ова е последната желба на Марина Тауцаковиќ

Марина Туцаковиќ почина вчера по тешката борба со ракот, на 68 години. Најпознатиот српски текстописец, во последните неколку дена, лавовски се бореше за да ја добие најтешката...

Естрада 20.09.21 | 10:05

Заедно ќе создаваат песни таму горе: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина вчера по тешката болест на 68 годишна возраст. Таа си замина во недела, исто како и Џеј Рамадановски на кого му ја направи кариерата...

Естрада 19.09.21 | 23:07

Завршена оставинската постапка за Шабан Шаулиќ: Сè што имал му припадна на само еден човек

Во Белград заврши оставинската постапка за фолк пејачот Шабан Шаулиќ. Како што пишуваат српските медиуми кралот на фолк музиката кој загина во 2019 година, целото богатство...

Естрада 19.09.21 | 22:16

„Кукавица“, „Потсети ме што то беше љубав“, „Рано је за тугу“… ова се големите хитови на Марина

Марина Тицаковиќ е родена на 4 ноември 1953 година во Белград. Дипломирала на Економскиот факултет во Белград. Нејзиниот живот го одбележаа бројни среќни, но и болни моменти,...

Естрада 19.09.21 | 21:23

Почина Марина Туцаковиќ, на ракот му пресуди коронавирусот

На 67 години по долго и тешко боледување почина најголемиот балкански текстописец Марина Туцаковиќ, потврди за Телеграф.рс нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута. Вистина...

Естрада 19.09.21 | 20:35

Таа е „Лутка са насловне стране“, а нејзе Бора ѝ ја посвети и „Два динара друже“ – Билјана Невајда, фаталната манекенка од 70-тите

Една од најубавите српски манекенки во седумдесеттите години Биљана Невајда Шевиќ веќе со години живее далеку од блицевите на фотоапаратите. Како што таа вели, одамна...

Естрада 19.09.21 | 14:27

Судбината така сакала: Цеца и Аркан се запознаа во истиот хотел во кој беше убиен

Цеца и Аркан беа 13 години во брак.Љубовта ја прекина убиството на Аркан во 2000 година. Интересно е дека Аркан и Цеца се зпознале во истиот хотел во ко тој беше застрелан....

Естрада 19.09.21 | 13:40

Завршена оставинската постапка за Шабан Шаулиќ: Сопругата доби се, вонбрачниот син ништо

Во Белград заврши оставинската постапка за фолк пејачот Шабан Шаулиќ. Како што пишуваат српските медиуми кралот на фолк музиката кој загина во 2019 година, целото богатство...

Естрада 18.09.21 | 21:25

Беквалац ја замени Карлеуша: Не сум само поддршка, јас сум дел од ЛГБТ заедницата

Парадата на гордоста во Белград се одржа денеска, а кума на прошетката која започна од паркот Мањеж, беше Наташа Беквалац. Оваа престижна функција претходно ја имаше...

Естрада 18.09.21 | 09:45

Ирена Спасовска распали за свој колега: „Ваков изрод не сум видела!“

Еден фејсбук-пост и коментар на истиот беше доволен за да започне нова естрадна војна. Фолк пејачката Ирена Спасовска и пејачот Дејан Добревски си упатија низа навреди,...

Естрада 17.09.21 | 13:51

Што е навистина важно во животот: Синот на Туцаковиќ се огласи на Твитер

Синот на Марина Туцаковиќ откри дека неговата мајка Марина Туцаковиќ е во многу лоша здравствена состојба и дека ракот метастазирал по целото нејзино тело, згора на...

Естрада 17.09.21 | 12:40

Цирковиќ: Горда сум што побегнав од затвор

Најпознатата членка на Пинк Пантер во регионот, Оливера Цирковиќ на „Жешко столче“ ги раскажа своите искуства од периодот кога била дел од најпознатата криминална...

Естрада 17.09.21 | 11:27

Лага е дека е подобро, има едвај 40 килограми, вели директорот на болницата каде за живот се бори Марина Туцаковиќ

Најпознатата балканска текстописка Марина Туцаковиќ од вторникот е хоспитализирана и се наоѓа под будно око на докторите. Покрај тешката малигна болест со која Туцаковиќ...