Анастасија Ражнатовиќ со сите сили се труди да ги подобри односите со семејството на нејзниот сопруг, посебно со свекрвата Оливера. Сега односите се топли и хармонични.

Оливера никогаш не била против снаата, само сакала сите да ги почитуваат правилата на семејството, а тоа се заедништво, блискост и посветеност на религијата.

Анастасија тоа го сфати и дури е забележана на литургија заедно со свекрвата, а повремено објавува и религиозни содржини на својот Инстаграм.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.