Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го загуби бебето, а тажната вест ја сподели нејзиното момче, фудбалерот Немања Гудељ.

Имено, фудбалерот побарал приватност бидејќи не сакаат да даваат изјави на оваа тема и истакнал дека ова е многу болен момент за нив.

Со вас споделивме добра вест и бевте со нас со сето срце, честитки и пораки. Благодарам за тоа. За жал, сега имаме лоши вести, но знаеме дека ќе ја имаме вашата поддршка и разбирање дека не сакаме да зборуваме за тоа. На наша голема тага, Анастасија и јас го загубивме нашето бебе. Ова е болен момент за нас, но нашата љубов ќе го надмине и ова – напиша фудбалерот на својот Инстаграм профил.

Анастасија го затвори својот профил на споменатата социјална мрежа и целосно се пензионираше.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.