Ознака: анастасија ражнатовиќ
Естрада 01.08.22 | 09:34

Анастасија растури во Струмица: Фанови чекаа пред врата да купат билет

Анастасија Ражнатовиќ викендов настапи во Струмица. За нејзиниот настап се бараше билет повеќе па оние кои не обезбедија залудно чекаа пред клубот да влезат. Младата...

Фудбал 26.07.22 | 11:00

50.000 евра неделно: Немања на Анастасија Ражнатовиќ најплатен српски фудбалер во Шпанија

На врвот на листата на најплатени играч е фудбалерот на Севиља, Немања Гудељ, кој секоја недела на својата сметка добива 50.769 евра (2.640.000 евра годишно). Искусниот играч...

Естрада 21.06.22 | 16:15

Ибица гори, се соблече Анастасија Ражнатовиќ

Ќерката на Цеца по настапот со мајака си во Пробиштип реши да се одмори до „даска“.Таа отпатува во Ибица со своето момче Немања Гудељ. Фудбалерот за ова луксузно патување...

Естрада 13.06.22 | 11:46

Цеца од возило го гледала настапот на Анастасија во Пробиштип

Цеца Ражнатовиќ за првпат проговори за заедничкиот настап со  Анастасија во живо на сцената во Пробиштип. – Ја гледав од колата. Го замолив менаџерот да заминеме...

Музика 06.06.22 | 11:58

Поради преголем интерес, концертот на Цеца и Анастасија се сели на градски стадион

Поради огромен интерес за концертот закажан за на 11.06 (сабота) на најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка, младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ...

Естрада 30.05.22 | 13:12

Скромни барања: Еве што побараа да имаат Цеца и Анастасија за концертот во Пробиштип

За помалку од две недели, поточно на 11 јуни, во „Аква парк“ во Пробиштип првпат со заеднички голем концерт ќе настапуваат мајката и ќерката Ражнатовиќ – Цеца и Анастасија....

Естрада 30.05.22 | 12:58

Со базен и поглед кон река: Немања купи стан во Белград само да биде поблиску до Анастасија

Фудбалерот Немања Гудељ  купи луксузен стан во центарот на Белград, за што дал многу пари.Тој веќе неколку дена е со семејството во Белград, каде дошол по повод роденденот...

Естрада 26.05.22 | 12:11

Oва се вика дечко: Немања и подари на Анастасија луксузен одмор на Ибица од 12.000 евра

Фудбалерот Немања Гудељ пред неколку дена дојде во Србија да го прослави својот 24 роденден со својата девојка, пејачката Анастасија Ражнатовиќ. Тој и подари многу оригинален...

Естрада 10.05.22 | 10:57

Анастасија откри дали Цеца го финансирала отворањето на нејзиниот бизнис: Мама е секогаш тука за мене…

Младата српска поп-ѕвезда, Анастасија Ражнатовиќ, одлучи да го зголеми својот бизнис со пријателка. Ќерката на Цеца, минатата година почна бизнис со природна козметика,...

Естрада 26.04.22 | 09:14

Немања ја остави оваа пејачка за да биде со Анастасија

Само неколку недели откако раскина со Ѓорѓе Куљиќ Анастасија Ражнатовиќ повторно е среќна во љубовта. Но, новото момчеНемања Гудељ се уште не ги расчистил односите...

Вести 14.04.22 | 15:04

Moмчето на Анастасија се бакнува со сестра си не баш сестрински

Веќе е познато дека Немања Гудељ е новото момче на Анастасија Ражнатовиќ. Но, малкумина кој е тој всушност. Немања игра за Севиља, има 30 години и овожава тетоважи. Во ноември...

Естрада 14.04.22 | 09:21

Пара на пара оди: Ќерката на Цеца си фати фудбалер

По раскинувањето со Ѓорѓе Куљиќ, со кој беше во врска пет години, Анастасија Ражнатовиќ повторно е вљубена, а нејзиното ново момче е фудбалерот на Севиља, Немања Гудељ. Семејството...

Музика 11.04.22 | 12:12

Цеца и Анастасија Ражантовиќ со прв заеднички концерт во Македонија

Голем и неколкучасовен музички хепенинг најавуваат балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзината наследничка, младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ за нивниот...

Естрада 08.04.22 | 15:02

Анастасија само што положи си купи нов автомобил

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ неодамна положи возачки. Таа веднаш  си купи нов автомобил и се пофалии дека конечно ќе може сама да се вози каде што ќе посака. Веднаш...

Естрада 16.02.22 | 15:25

Сите вистински љубови се тажни: Ќерката на Цеца раскина со момчето

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ ја раскина петгодишната врска со бизнисменот Ѓорѓе Куљиќ. Анастасија и Ѓорѓе почнаа да живеат заедно во октомври 2021 година, но следеше...

Естрада 20.01.22 | 23:14

Ќерката на Цеца се опушта во спа центар, градите во прв план

Анастасија Ражнатовиќ реши по напорниот ден да си пружи уживање. Таа сама замина во еден познат спа центар во Белград за да се опушти. Друштво и правеше само мобилниот...

Естрада 12.10.21 | 22:56

Само од седум песни Анастасија Ражнатовиќ досега заработи над 500.000 евра

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ од својата пејачка кариера и досегашните објавени седум песни, досега заработила повеќе од 500.000 евра. Од отворањето на нејзиниот...

Естрада 04.08.21 | 11:28

Анастасија Ражнатовиќ „гори“ во костим за капење

Анастасија Ражнатовиќ е на одмор со својот партнер но не ја открива дестинацијата. Но, редовно ги информира фановите за својот стајлинг. Па така таа се појави со виткана...

Естрада 25.05.21 | 21:53

Славеничката како божица во жолт кус фустан: Анастасија заблеска на прославата на својот роденден

Пејачката и ќерка на ѕвездата Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, денеска го прославува својот 23 роденден во еден ресторан, каде ги собра своите најблиски. Откако пред ресторанот...

Естрада 25.05.21 | 14:31

Се има се може: Ќерката на Цеца купи стан дуплекс од 750.000 евра

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнтовиќ со момчето Ѓорѓе пазарија стан во елитната населба со Белград Дорќол. Станот е дуплекс, два дел од по сто квадрати со огромна тераса....